دکوراسیون سالن زیبایی کوچک

مقدمه

دکوراسیون سالن زیبایی کوچک در عین راحتی بسیار می تواند دشوار باشد و به دلیل کوچک بودن فضا، دکور سالن زیبایی کوچک باید کاملا کاربردی طراحی شود تا کارایی مناسبی داشته باشد. به طور کلی در طراحی سالن های زیبایی در مکان های کوچک، جزئیات و چیدمان فضا بسیار اهمیت دارد.

دکور سالن زیبایی کوچک یکی از موضوعات طراحی و دکوراسیون داخلی است که در ابتدا شاید ساده به نظر برسد ولی واقعیت چیز دیگری است و باید طراحی آن به بهترین شکل انجام شود تا فضایی کاملا کاربردی را ایجاد کند و در عین حال سالن کوچک به نظر نرسد. برای یک طراحی منحصر به فرد و شیک باید به هماهنگی و زیبایی عناصری که در سالن به کار می رود، توجه بسیاری کرد و از ابزاری استفاده کرد که درعینی که فضای زیادی را اشغال نمی کنند، کاملا کاربردی باشند. با رعایت این اصول میتوان یک سالن مدرن و شیک با فضایی آرامش بخش ایجاد کرد که هم مشتری و هم آرایشگر در آن احساس راحتی کامل کنند. برای طراحی دکور سالن زیبایی کوچک و شیک نکاتی را باید رعایت کرد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

نکاتی برای طراحی دکور سالن زیبایی کوچک

اهمیت استفاده از آینه در طراحی سالن های زیبایی کوچک

آینه ها از عناصر ضروری در دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه به شمار می روند و طراحی دکور سالن زیبایی کوچک یا بزرگ بدون آینه امکان پذیر نیست. در واقع آینه به سالن زیبایی و پیرایش هویت می بخشد و آرایشگاه ها بدون آینه ها هیچ جذابیتی نخواهند داشت. علاوه بر زیبایی خاصی که آینه ها به سالن های زیبایی می بخشند، فضای سالن را نیز بزرگ تر از آنچه که هست، جلوه می دهند و از این رو استفاده مناسب از آینه در طراحی دکور سالن زیبایی کوچک بسیار اهمیت دارد. چگونگی قرارگیری و نصب آینه ها نقش بسیار مهمی در بزرگتر دیده شدن سالن های آرایشی دارد و پیشنهاد طراحان داخلی برای بزرگ به نظر رسیدن سالن های کوچک، نصب آینه ها در برابر یکدیگر است. یکی از بهترین روش ها برای استفاده از آینه در طراحی دکور سالن زیبایی کوچک برای اینکه فضا چند برابر دیده شود، نصب یک آینه سرتاسری در یکی از دیوارهای سالن می باشد، همچنین می توان از کابینت های مخصوص سالن های آرایشی با درب های آینه ای استفاده کرد و با یک تیر دو نشان زد.

اهمیت نورپردازی در دکور سالن زیبایی کوچک

همانطور که گفته شد طراحی و دکور سالن زیبایی کوچک باید به گونه ای باشد که سالن در عین مرتب و منظم بودن، شیک و راحت باشد و یکی از عناصری که به این موضوع و به زیباسازی فضا کمک می کند، نورپردازی آرایشگاه است. نورپردازی در دکوراسیون آرایشگاه زنانه کوچک باید طوری طراحی شود فضا را کاملا روشن کند و در عین حال باعث آزار چشم ها نشود و این مورد به خصوص در مورد نورپردازی بالای آینه ‌ها بسیار باید مورد توجه قرار گیرد. از آنجایی که نور باعث می شود فضا بزرگ تر از آنچه که هست، دیده شود باید در سالن های زیبایی کوچک به خوبی از آن استفاده شود و در طول روز بهتر است که فضای سالن را با نور طبیعی روشن کنید تا بدین ترتیب از مصرف انرژی نیز کاسته شود.

تخصیص فضا به خدماتی که در سالن ارائه می شود و ایجاد فضایی کاربردی

برای طراحی دکور سالن زیبایی کوچک باید به بهترین شکل از فضایی که در اختیار دارید، استفاده کنید و باید مراقب باشید طراحی و چیدمان شما منجر به شلوغی فضا نشود به عبارتی باید نظم را در طراحی و دکور سالن زیبایی کوچک خود وارد کنید، برای این کار می توانید از یک طراح دکوراسیون داخلی مشاوره بگیرید ولی اگر نمی خواهید هزینه های اضافی متحمل شوید تنها کاری که باید انجام دهید استفاده بهینه از فضا است بدین ترتیب که فضاهای مشخصی را به خدماتی که در سالن خود ارائه میدهید، اختصاص دهید. قبل از تخصیص فضا و آوردن وسایل به داخل سالن باید فضایی که در اختیار دارید را کاملا بررسی و با یک برنامه دقیق شروع به دکور سالن زیبای کوچک خود نمایید، چیدمان صحیح مبلمان و استفاده از پارتیشن های شیک نیز می تواند کمک شایانی برای داشتن یک سالن زیبا و جمع و جور و صمیمی نماید.

تاثیر رنگ ها در دکور سالن زیبایی کوچک

امروزه بیشتر سالن های زیبایی به سبک مدرن طراحی می شوند و برای چنین سبکی باید رنگ های‌ خنثی و تیره را به صورت ترکیبی مورد استفاده قرار داد، به عبارتی رنگ های تیره و یا شاد برای وسایلی که هر روز مورد استفاده قرار می گیرند مانند صندلی یا سشوار و رنگ های خنثی مانند سفید یا خاکستری برای دیوار‌ها و کف سالن انتخاب می شوند، ولی باید به این نکته توجه داشته باشید که استفاده از رنگ های تیره منجر به کوچک تر دیده شدن فضا می شود و در مورد دکور سالن زیبایی کوچک باید با احتیاط از این رنگ ها استفاده شود و رنگ ها به گونه ای انتخاب شود که با یکدیگر در هماهنگی باشند و باعث کوچک دیده شدن سالن نشوند. در واقع نسبت رنگ های تیره در سالن های کوچک باید خیلی کمتر از رنگ های روشن یا خنثی باشد.

زیباسازی دکور سالن زیبایی کوچک با استفاده کاغذ دیواری

اگر به فکر بازگشایی آرایشگاه خود هستید و فضای زیادی در اختیار ندارید با استفاده از کاغذ دیواری می توانید به بهترین شکل به طراحی دکور سالن زیبایی کوچک خود بپردازید و مکانی زیبا و دوست داشتنی ایجاد کنید، به گونه ای که سالن کوچک شما بزرگ تر از چیزی که هست، جلوه کند. کاغذ دیواری یکی از ارزان ترین و در عین حال مهمترین ابزار در دکوراسیون داخلی است و برای شروع کار می توانید برای دکوراسیون آرایشگاه خود از این ابزار استفاده کنید و فضا را بزرگ تر و سقف سالن را بلندتر جلوه دهید.

زمانی که شما به دوستان و نزدیکان خود می گویید که قصد دارید سالن زیبایی خود را افتتاح نمایید شاید در ذهن بیشتر آنها یک سالن زیبایی بزرگ با لوسترهای بزرگ و وسایل لوکس نقش ببندد ولی احتمالا واقعیت چیز دیگری است و شما تا داشتن چنین سالنی  از خود کمی فاصله دارید ولی اگر واقعا قصد طراحی و دکور سالن زیبایی کوچک خود را دارید، ترس را کنار بگذارید و اقدام کنید، شما حتی می توانید یکی از اتاق ها و یا پارکینگ خانه خود را با کمی ایده پردازی جذاب و برآمده از تفکر تبدیل به سالن زیبایی رویاییتان کنید به طوری که مشتری ها از دیدن دکور سالن زیبایی کوچک شما انگشت به دهان بمانند و از بودن در آن لذت ببرند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *