پارتیشن

تاریخچه پارتیشن 

قدمت پارتیشن اداری در ایران به بیش از صد سال قبل برمیگردد اولین بار پارتیشن اداری با نام تجاری درای وال یا دیوار پیش ساخته در ایتالیا تولید شد ، و از حدود صد سال قبل به ایران آمده و در سازمانها و ادارات ایران مورد استفاده قرار گرفت است.

تعریف پارتیشن

به طور کلی به پارتیشن تقسیم ، دیواره، دیوراک ، تیغه ، جدا کردن ، حد فاصل ، فضا گفته می شود . با توجه به اینکه واژه پارتیشن همان دیوارک می باشد از کاربرد آن می توان متوجه شد که مثل یک دیوار کوچک می باشد در صورتی که دوجداره است و در مدل های جدید و امروزی ساخته می شود.

انواع پارتیشن

اداری

مسکونی

تک جداره

دوجداره

پارتیشن کوتاه

کاربری پارتیشن در فضای مسکونی

– پارتیشن‌بندی فضای ورودی از فضاهای دیگر

– پارتیشن‌بندی فضای هال و پذیرایی

– پارتیشن‌بندی پذیرایی از غذا خوری

– پارتیشن‌بندی برای فضاسازی در اتاق خواب‌های بزرگ و تبدیل آن به دو اتاق تو در تو مثلا اتاق کار و فضای کار یا قسمت خواب و فضای تعویض لباس و…

جنس پارتیشن

پارتیشن میتواند از جنس چوب ، ام دی اف ،آلومینیوم و شیشه باشد . در برخی موارد از ترکیب این موارد برای تولید پارتیشن استفاده مینمایند . بطور مثال ممکن است بدنه پارتیشن از جنس شیشه و ساختار اسکلت آن از جنس شیشه باشد که نمایی شبیه به پنجره ساختمان دارد. بهترین و عالیترین پارتیشن موجود در بازار پارتیشن تمام ام دی اف با اتصال الیت می باشد که تمام مصرف کنندگان این نوع پارتیشن رضایت کامل را دارند و با مشکلی مواجه نشده اند.

پارتیشن چوبی

پارتیشن ام دی اف

پارتیشن آلومینیوم

پارتیشن شیشه ایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *