نکات مهم برای طراحی دکوراسیون فست فود

طراحی دکوراسیون فست فود

طراحی دکوراسیون فست فود امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته و تبدیل به یکی از شاخه های مهم طراحی دکوراسیون داخلی شده و عناصر و فاکتورهای مهمی را شامل می شود، علاوه بر طراحی داخلی دکور فست فودی، اجزای بیرونی و جزئیاتی که در دکوراسیون رستوران فست فودی به کار می رود، از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.

طراحان داخلی در سال های اخیر توجه بسیاری به طراحی دکور فست فودی داشته اند و این به دلیل رواج غذاهای فست فودی در بین مردم و شکل گیری تعداد زیادی رستوران فست فودی در کشور است. امروزه فست فودها به مکانی جذاب و دوست داشتنی برای برگزاری دورهمی ها، تولدها و یا میهمانی های کوچک مردم تبدیل شده اند و همین موضوع باعث شده تان طراحی دکور فست فودی اهمیت زیادی پیدا کند و در مورد اجرای آن حساسیت های بسیاری وجود دارد. دکور فست فودی باید طوری طراحی شود تا منجر به ایجاد فضایی دلربا و شیک و جذاب گردد و بدینوسیله به جذب بیشتر مشتری کمک کند و این تنها در مورد فضای داخل فست فود نیست و طراحی نمای بیرونی فست فود و همچنین طراحی تابلو فست فود را نیز شامل می شود و به طور کلی دکور فست فودی باید یک پکیج کامل و جذاب از رنگ ها و طرح های متنوع و جذاب را ارائه دهد تا مشتری در این محیط بتواند در عین آرامش کامل، با اشتهای بسیار غذای خود را میل کند. همچنین لوگوی برند شما نیز باید با یک طراحی عالی قسمتی از دکور رستوران فست فودی شما باشد، رستوران های زنجیره ای مک دونالد را در نظر بگیرید، آیا تا حال شعبه ای از آن را دیده اید که بدون لوگوی مک دونالد طراحی شده باشد؟!

در گذشته فست فودها صرفا محلی برای غذا خوردن و آشامیدن بودند ولی امروزه دیگر چنین نیست و در صورتی که فردی بخواهد رستوران فست فودی خود را تبدیل به مکانی جذاب فراتر از خوردن و آشامیدن کند، مکانی که مردم میل به برگزاری مراسم و جشن های خود در آن داشته باشند، باید یک طراحی دکور فست فودی عالی در نظر گرفته شود و معمولا برای دکوراسیون فست فود ها از طراحان حرفه ای استفاده می شود چرا که طراحی چنین مکانی جزئیات فراوانی را شامل می شود و بدون مشورت با حرفه ای ها، این طراحی ناقص و ناهماهنگ خواهد بود. برای داشتن یک دکور فست فودی ایده آل باید به مواردی از قبیل نورپردازی هماهنگ، هارمونی رنگ ها و انتخاب مبلمان مناسب توجه داشت و تنها در صورت مشاوره با یک تیم حرفه ای می توان یک دکور فست فودی با کمترین هزینه داشت که در عین حال فضایی جذاب و آرامش بخش و شاد را برای مشتریان به ارمغان بیاورد، توجه داشته باشید طراحی داخلی فست فود امری بسیار حساس است که باید طبق استانداردهای جهانی صورت گیرد.

انواع دکور فست فودی

یکی از رایج ترین سبک های دکور فست فودی در ایران و دیگر کشورهای جهان، سبک مدرن است که در آن فضایی کاملا ساده و در عین حال بسیار شیک و مدرن ایجاد می شود و مراجعه کنندگان در فضایی آرام و شاد و در روشنایی کامل غذای خود را میل می کنند. نوع و طراحی دکور فست فودی در درجه اول باعث جذب مشتری می شود ولی اگر می خواهید که مراجعه کنندگان به مشتری های ثابت شما تبدیل شوند باید کیفیت خدمات و نحوه برخورد کارکنانتان در سطح بالایی باشند، در غیر اینصورت اگر زیباترین دکور فست فودی جهان را نیز داشته باشید، با کیفیت پایین، مراجعه کننده هرگز به مشتری ثابت تبدیل نخواهد شد. از دیگر انواع دکوراسیون فست فود می توان به پست مدرن، دکور فست فودی صنعتی و یا دکور فست فودی معاصر اشاره کرد که در ایران همانطور که گفته شد بیشتر فست فودها به سبک مدرن و در برخی مواد پست مدرن و یا معاصر طراحی و دکور می شوند.

در واقع می توان گفت متریال و رنگ هایی که انتخاب می کنید، سبک دکور فست فودی شما را تعیین می کنند و برای طراحی هر چه زیباتر دکوراسیون فست فود می توان از متریالی مانند چوب و یا آجر استفاده کرد و همچنین برای اینکه مشتری با اشتها غذای خود را میل کند، می توانید از رنگ های آتشین مانند قرمز و نارنجی بهره بگیرید. در طراحی دکور فست فودی به سبک های صنعتی و معاصر به طراحی سقف فست فود توجه ویژه ای می شود از این رو برای چنین سبک هایی حتما باید با حرفه ای ها کار کنید. برای طراحی دکوراسیون  فست فود می توانید سلیقه خود را نیز وارد کار کنید ولی دقت داشته باشید که این امر باید به گونه ای صورت گیرد که توازن و هماهنگی دکور فست فودی را بر هم نزند ولی بهتر است که انتخاب جای سالن غذاخوری، پیشخوان، آشپزخانه و سرویس های بهداشتی را به متخصص بسپارید چرا که جای این مکان ها از اهمیت بسیار برخوردار است.

طراحی ایده آل برای دکور فست فودی

فست فود به غذاهایی که سریع آماد و صرف می شوند، گفته می شود و رستوران های فست فودی هم غذاهای فست فودی را ارائه می دهند از این رو طراحی دکور فست فودی با طراحی دکوراسیون رستوران کاملا فرق دارد و در این نوع طراحی باید از ترکیب رنگ های شاد استفاده کرد، برای طراحی ایده آل دکور فست فودی می توان از پارتیشن ها و دیوارپوش های فانتزی برای ایجاد تنوع استفاده کرد و این عناصر در جذب مشتری بسیار تاثیرگذار هستند. همچنین باید چیدمان مبلمان را نیز اصولی و مناسب برای فست فود انجام داد، مبلمانی که در این نوع طراحی انتخاب می شوند معمولا از جنس چوب، فلز و یا پلاستیک و بسیار راحت هستند، در دکوراسیون فست فود می توان از ترکیب کاناپه، صندلی و پاف نیز استفاده کرد.

برای زیباسازی فضای داخلی فست فود نیز بهتر است از وسایل دکوری و تزئینی جذاب و برای روشنایی فضا از لامپ های مدرن و زیبا استفاده کنید، همچنین می توانید دیوارها و میز مخصوص سرو غذا را نیز با وسایل تزئینی دیزاین کنید و بدین وسیله اشتهای مشتری را افزایش دهید. یک منوی غذای زیبا و جذاب نیز می تواند در زیبایی دکور فست فودی شما نقش داشته باشد و هرچه تنوع غذاهای رستوران شما بیشتر باشد، تعداد مشتری هایتان افزایش می یابد.

طراحی دکور فست فودی برای فضاهای کوچک

مهم نیست که فضایی که در اختیار دارید چند متر است و در هر صورت با یک طراحی خوب و حرفه ای می توانید دکور فست فودی جذابی اجرا و مشتری های فراوانی را جذب کنید. نورپردازی و انتخاب رنگ های مناسب از جمله مهمترین عواملی هستند که در طراحی دکور فست فودی کوچک نقش مهمی ایفا می کنند به گونه ای که با انتخاب رنگ های مناسب و طراحی یک سیستم نورپردازی خوب می توانید فضای فست فود را بزرگتر از آنچه که هست جلوه دهید. شیک و روشن بودن دکوراسیون فست فود مهمتر از متراژ آن است و فست فودهایی وجود دارند که در ابعاد بسیار کوچک با بهره گیری از طراحی ایده آل توانسته اند بسیار موفق عمل کنند و مشتری های ثابت زیادی هم دارند.

بهترین رنگ برای فست فود

در طراحی دکور فست فودی باید از رنگ هایی استفاده شود که باعث ایجاد اشتها در افراد شود و همچنین منجر به شاد شدن فضا گردد، معمولا رنگ های گرمی مانند زرد، نارنجی و قرمز در طراحی فست فودها بیشتر کاربرد دارند، ولی این رنگ ها طیف های مختلفی دارند که باید در استفاده از آن ها دقت کرد، از رنگ های براق نباید در طراحی دکور فست فودی استفاده کرد و رنگ های مات برای این منظور مناسب تر هستند، در صورتی که مکانی لوکس مد نظرتان است باید از طیف های رنگ قرمز استفاده نمایید. در صورتی که به رنگ های درخشان و بسیار روشن علاقه دارید بهتر است که در کنار رنگ اصلی آن ها را به کار ببرید به گونه ای که خیلی به چشم نیایند. طیف های تیره و یا ترکیب رنگ سبز با دیگر رنگ های تیره و همچنین رنگ های خنثی می تواند بهترین رنگ برای فست فود باشد و تا جایی که می توانید باید از به کارگیری رنگ های آبی و بنفش در دکور فست فودی اجتناب کنید چرا که این رنگ های زیبا باعث کاهش اشتهای مشتریان می شوند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *