کابینت ها

امروزه کابینت ها در انواع و طرح های مختلفی در بازار موجود می باشد مهمترین نکته در کابینت ها علاوه بر نوع جنس آنها  نحوه نگهداری آن از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. در ادامه مطلب شما را با روش های مراقبت و تمیز نگه داشتن کابینت راهنمایی می کنیم:

– در صورتی که کابینت آشپزخانه مشکلی برایش پیش آمد، حتما از فردی که در این کار مهارت دارد، کمک بگیرید تا مشکل به طور کامل رفع شود؛ بعضی از کابینت ها فلزی است و در مقابل آب مقاوم تر است، ولی جنس بعضی دیگر چوبی یا از مواد MDF است و اگر با آب تماس داشته باشد، به مرور می پوسد و از بین می رود. بنابراین  هیچ وقت جهت تمیز کردن کابینت ها از آب استفاده نکنید. به جای این کار از مواد شوینده مناسب و دستمال نمدار کمک بگیرید.. در خصوص کابینت های فلزی این امر هم صدق می کند با اینکه  که امروزه کمتر از آن ها استفاده می شود  اما امکان زنگ زدگی آنها هم وجود دارد.

  

– نکته دوم اینکه می توانید برای قسمتهای که بیشتر در معرض با رطوبت و آب هستند از  MDF ضد آب  و جنس مرغوب استفاده نمایید. حتی اگر صفحات کابینت ضدآب  هم باشند، باز هم نباید به طور مستقیم روی آن آب بریزید چون در هر صورت رطوبت، عمر کابینت ها کوتاه می گردد.

– نکته سوم در خصوص حرارت می باشد که یکی از  مهمترین عامل که سبب آسیب دیدن کابینت ها می شود؛ بنابراین قابلمه، ماهی تابه و ظرف های داغ را مستقیم روی کابینت نگذارید و مراقب باشید صفحات آن حرارت نبیند.

   

– نکته چهارم در خصوص درب کابینت ها ، اهمیت دادن به نوع و جنس لولا ها هم بسیار مهم می باشد این کار سبب افزایش طول عمر درب کابینت ها میشود بهتر است چند ماه یک بار لولاهای درب کابینتها را ریگلاژ و روغن کاری نمایید. همچنین فراموش نکنید درهای کابینت را پس از استفاده ببندید و هیچ وقت آن ها را برای مدت طولانی باز نگذارید، این کار نه تنها باعث می شود آشپزخانه زیباتر و تمیزتر به نظر برسد بلکه از ورود رطوبت و بخار ناشی از پخت غذا به داخل کابینت ها نیز جلوگیری می کند. از سوی دیگر، باز ماندن درها به تدریج باعث افتادگی، لق شدن و صدا کردن آن ها هنگام باز و بسته شدن می شود.

  

– نکته پنجم در مورد پایه های کابینت ، که باید متناسب و هم اندازه باشد و در صورت نیاز آن ها را تنظیم کنید.

   

نکته ششم در مورد نحوه تمیز کردن کابینت با لوازم مخصوص، کابینت ها هم مانند قسمت های دیگر آشپزخانه باید به طور مرتب تمیز شود، اما در تمیزکردن آنها باید دقت لازم را بکار ببرید حواستان باشد هیچ وقت نباید برای نظافت کابینت ها از اسکاچ های زبر یا سیم های ظرفشویی استفاده کنید، چون این لوازم باعث خش افتادن روی سطح کابینت می‌شود. به جای این کار از یک اسفنج نرم یا دستمال های مخصوص کمک بگیرید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *