طراحی و دکوراسیون داخلی سالن زیبایی

دکوراسیون سالن‌ های زیبایی ، به خصوص دکور سالن های زیبایی زنانه ، امروزه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است؛ به این دلیل که یکی از مهم ترین ملاک های انتخاب سالن های زیبایی توسط مشتریان، دکوراسیون داخلی و شیک بودن آن است. همچنین طراحی دکوراسیون داخلی سالن زیبایی نقش مهمی در انجام صحیح کارها و بهبود شرایط داخلی آرایشگاه دارد و در صورتی که این طراحی به صورت اصولی و مطابق با نیازهای آرایشگر و مشتری طراحی نگردد مشکلات زیادی در حین انجام کار به وجود می آید. دکوراسیون داخلی سالن زیبایی شامل دو بخش متفاوت و مجزا می باشد: بخش اول قسمت مدیریت است و خدمات مربوط به رزرو نوبت و خدمات حسابداری در این قسمت انجام می شود. بخش دوم نیز شامل خدمات زیبایی و آرایشی می شود.

طراحی و دکوراسیون داخلی سالن زیبایی

بنابراین نکته مهم و قابل توجه برای طراحی دکوراسیون داخلی سالن های زیبایی توجه به نیاز ها و قوانین کلی چیدمان این مکان می باشد. علاوه بر این، انتخاب دکور مناسب و شیک اهمیت زیادی در جذب و رضایت مشتری خواهد داشت و دکوراسیون طراحی شده بهتر است که مورد پسند مشتری نیز واقع گردد. سالن های زیبایی بیشترین تجلی و زیبایی را در زیر نور نشان می دهند. بنا به دلایل کاری و اجتناب ناپذیر و همینطور به علت زیبایی، در این سالن ها از نور بیشتری استفاده می شود. در سالن های مجلل و شیک برای دکوراسیون عالی سالن از صندلی و مبلمان سلطنتی برای نشستن مشتری استفاده می شود. ترکیب رنگ، عناصر مورد استفاده در فضا و بکارگیری صحیح این عناصر، از جمله مواردی است که رعایت آن ها موجب گرفتن بهترین نتیجه می شود. همچنین سرویس دهی به موقع و سریع می تواند به نحو موثری در پایبند شدن مشتریان شما موثر باشد.

دکوراسیون داخلی سالن زیبایی

نکات طراحی دکوراسیون داخلی سالن زیبایی

سبک طراحی دکوراسیون سالن زیبایی سبک های مختلفی برای طراحی دکوراسیون سالن های زیبایی وجود دارد. از جمله این سبک ها می توان به مدرن، رترو، مینیمالیست، کودکانه و غیره اشاره کرد. پیش از آغاز ساخت و طراحی دکوراسیون سالن های زیبایی ، باید در نظر داشته باشیم کدام یک از سبک ها را می خواهیم اجرا کنیم.برای سالن هایی که می خواهید دکوراسیون ساده ای داشته باشد می توانید از ست های میز های آرایش آماده به همراه آیینه های بزرگ استفاده کنید. از آیینه های بزرگ با قاب های زیبا نیز می توانید استفاده کنید. برای دیوار ها ، از رنگ ها و هنر های جالب استفاده کنید.

دکوراسیون داخلی سالن زیبایی زنانه  دکور داخلی سالن زیبایی  

اندازه و بزرگی در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی

سایز کمد و وسایل همراه سالن زیبایی تان را هماهنگ با مساحت سالن انتخاب کنید چرا که اگر این اصل را رعایت نکنید هرقدر هم مدل و طرح زیبایی انتخاب کرده باشید جلوه واقعی را نخواهد داشت علاوه بر آن فضای سالن را دچار درهم ریختگی و شلختگی می کند. بهتر است اندازه کمد و وسایل سالن را متناسب با مساحت سالن انتخاب کنید. اگر این ترکیب را بشکنید، وسایل و فضای سالن نامنظم به نظر می رسد.

دکور سالن زیبایی زنانه

انتخاب رنگ و طرح مناسب در طراحی دکوراسیون داخلی سالن زیبایی

رنگها را به دو دسته تیره و روشن تقسیم می کنیم. می دانید که انتخاب رنگ های تیره برای فضای کوچک اصلا مناسب نیست از طرفی هم تناژ رنگهای روشن باید ماهرانه وارد محیط شوند. از لحاظ روانشناختی رنگ زمینه تاثیر مستقیمی بر روحیه فرد دارد پس شما برای اینکه احساس راحتی و آرامش را درخود و مشتریانتان ایجاد کنید بایستی از ترکیب رنگها ملایم استفاده کنید . اگر علاقه به رنگهای جیغ دارید لازم است برای کاهش تندی رنگ از رنگ های سفید یا رنگ های ملایم دیگر استفاده کنید.

دکوراسیون سالن زیبایی زنانه

معمولا ترکیب رنگ سفید با رنگ های زنانه و لطیف مثل صورتی، بنفش، آبی کمرنگ و رنگ های این چنین، زیبایی خاصی را به این محیط ها می دهد. رنگ صورتی، رنگی است که پر نفوذ ترین و جذاب ترین رنگ در میان بانوان است و استفاده از آن می تواند تا حدود زیادی به زیبایی دکوراسیون سالن زیبایی زنانه شما کمک کند. همچنین رنگ هایی مثل آبی کمرنگ، یاسی، گلبهی و مغز پسته ای نیز از دیگر رنگ های مورد علاقه بانوان به شمار می رود.

دکوراسیون سالن زیبایی  

تزیین سالن زیبایی

برای تزیین دیوارهای آرایشگاه می توانید از برچسب هایی با اشکال مرتبط، لوازم دکوری فانتزی و باکس استفاده کنید. چند ایده ی کلی برای تزیین دیوارهای آرایشگاه وجود دارد که شامل :نصب باکس و قرار دادن لوازم دکوری فانتزی ، نصب برچسب هایی با اشکال مرتبط و….. . بهترین و تاثیرگذارترین آثار هنری تصاویر و تابلوهایی می باشد که مربوط به موضوع زیبایی و آرایش باشد. سعی کنید از تصاویر هنرمندانه و حرفه ای عکاسی و با کیفیت استفاده کنید.

  انتخاب دکوراسیون داخلی سالن زیبایی

موقیت بخشهای مختلف در دکوراسیون داخلی آرایشگاه زنانه

بخشهای بکار رفته در دکوراسیون سالن زیبایی زنانه و قرار گیری مناسب این بخشها در کنار یکدیگر به نحو موثری می تواند در خدمات رسانی به مشتریان بخصوص برای سالن زیبایی زنانه مفید باشد. اتاق رنگ، اتاق شستشو، بخش مربوط به کپ کارها، اتاق شینیون، میزهای ناخن کارها و غیره … البته نکته بسیار مهم در اینجا این است که در یک فضای مشخص چگونه این قسمتها را کنار هم قرار دهیم که کمترین درگیری را هنگام جابجایی افراد در سالن زیبایی داشته باشیم و نظم سالن حفظ شود.

      

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *