طراحی سالن زیبایی

در مرحله اول باید نوع سبک  دکوراسیون سالن را مشخص کنیم . بهتر است از دو سبک برای طراحی دکوراسیون آرایشگاه استفاده نکنید. انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون داخلی آرایشگاه از اهمیت زیادی برخوردار است انتخاب رنگ های تیره برای فضای سالن زیبایی مناسب نیست زیرا این رنگ ها باعث کوچکتر به نظر رسیدن فضای آرایشگاه می شود. برای اینکه مشتریان در محیط سالن شما احساس راحتی و آسایش بیشتری کنند بهتر است از ترکیب رنگ های ملایم در آرایشگاه های زنانه استفاده کنید. در ادامه مطلب با ما باشید:

طراحی سالن زیبایی

برای انتخاب بهتر دکوراسیون سالن زیبایی باید به نکات زیر توجه نمایید :

الف)  سبک دکوراسیون مدرن یا کلاسیک

سبک مدرن در این سبک استفاده از متریال های از قبیل چوب و فلز و سنگ و … می باشد که اکثر سالن ها از این سبک استفاده می کنند اما برای اینکه سبک و دیزایین متفاوت تری داشته باشید استفاده از سبک کلاسیک و همچنینن بکار بردن متریال شیک و خاص به سالن شما زیبایی منحصر به فردی می دهد. مثلا اگر سبک مدرن و کلاسیک را می پسندید برای تزئین نمودن دیوار و سقف بهتر است از پوشش های چوبی و کناف استفاده نمایید و همچنین اگر سبک لوکس را بیشتر می پسندید از کاغذ دیواری و گچبری های شیک و زیبا جهت تکمیل دیوار دکوراسیون داخلی آرایشگاه استفاده نمایید.

طراحی دکوراسیون سالن زیبایی

سبک مدرن

سبک کلاسیک

ب) انتخاب رنگ

در انتخاب رنگ هم باید به این نکته توجه کرد که استفاده از رنگ های تیره برای فضای کوچک سالن به هیچ عنوان مناسب نمی باشد چراکه علاوه بر اینکه فضا را کوچک جلوه می دهد باعث دلگیر شدن فضای داخلی  می گردد پس استفاده از رنگ های روشن می بایست ماهرانه باشد زیرا از نظر روان شناختی رنگها تاثیر مستقیمی بر روحیه افراد می گذارد پس بهترین گزینه انتخاب رنگ روشن می باشد.

طراحی دکور سالن زیبایی

استفاده از رنگ های روشن

ج) مبلمان و دیزاین لوازم

در انتخاب نوع مبلمان باید متناسب با نوع سبک سالن انتخاب شود به عنوان مثال اگر سبک سالن مدرن است با مبلمان مدرن و دیزاین مدرن بکار ببرد. همچنین در انتخاب لوازم و وسایل سالن از قبیل  مبلمان، کمد، میز و وسایل جانبی باید متناسب با متراژ سالن انتخاب شود، چرا که اگر این اصل را رعایت نکنید هر چه قدر هم طراحی دکوراسیون زیبایی هم به کار ببرید جلوه واقعی دکوراسیون را نمایان نمی کند و همچنین موجب شلوغی و در هم ریخته بودن سالن را بهمراه دارد.

طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه

مبلمان سالن زیبایی

د) نورپردازی

در انتخاب رنگ نور هم باید دقت نمود تا هم فضای سالن و هم چهره مشتری زیبا نمایان شود. بهترین گزینه استفاده از هر دو رنگ زرد و سفید است چرا که رنگ پوست را بهتر نشان می دهد. استفاده از لامپ های حبابی در اطراف آینه بهترین گزینه می باشد. درست مثل آینه هایی که گریمورهای سینمایی دارند. برای سقف و دیوار سالن هم می توان از نور مخفی و نورهای هالوژنی استفاده کرد.

طراحی دکوراسیون آرایشگاه

نورپردازی در سالن

و) تفکیک فضا ها

در خصوص تفکیک فضا ها باید گفت که هر بخش از سالن باید با بخش دیگر جداسازی شود مهمترین قست که ابتدا مشتری با آن روبرو می شود ورودی سالن می باشد که باید هنگام ورود احساس خوبی به مشتری القا شود، پس با طراحی و دیزاین و استفاده از لوازم لوکس در ورودی از اهمیت خاصی برخوردار می باشد. بخش بعدی قسمت پذیرش و سالن انتظار می باشد که باید فضای متناسب با مساحت سالن باشد.فضاهای دیگر که شامل سالن میکاپ و خدمات مو و پوست و…. را نیز باید بطور خاص طراحی شود.

طراحی دکوراسیون سالن زیبایی   

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *