طراحی دکوراسیون یک سالن زیبایی

طراحی دکوراسیون یک سالن زیبایی

 در چیدمان و طراحی دکوراسیون یک سالن زیبایی باید در چیدمان اجزا دقت و مهارت کافی را به خرج دهیم زیرا فضا و دکوراسیون یک سالن زیبایی در جلب رضایت مشتری تاثیر بسیاری دارد در فضای یک سالن زیبایی یکی از نکاتی که اهمیت ویژه ای دارد نور است زیرا انسان  به دنبال کشف نور و گریزان از تاریکی است زیرا بیشترین زیبایی در زیر نور نشان داده می شود.پس به علت جلب رضایت مشتری و به چشم آمدن خدمات سالن نور یکی از موارد اجتناب ناپذیر است.

در آرایشگاه های زنانه طراحی دکوراسیون از اهمیت بالاتری برخوردار است در بسیاری از مواقع علت موفقیت یک آرایشگاه بیش از آنکه مدیون هنر و کار آرایشگر باشد،مدیون فضای زیبا و مدرن و رویایی آن است

در سالن های شیک و مدرن از صندلی های شکیل و مدرن برای نشستن مشتری استفاده می شود که انتخاب رنگ و مدل آن بستگی به فضای داخل سالن بستگی دارد. برای جلب رضایت مشتری و چشمگیر بودن فضای داخل سالن از رنگ های شاد و پر انرژی استفاده می شود این رنگ ها در انگیزه و روحیه مشتریان تاثیر بسیاری دارد.

 

 

در هر سالن زیبایی از آینه کاری های بسیاری استفاده شده این آینه ها در فضای سالن تاثیر چشمگیری دارد تاثیر نور و آینه در زیبایی سالن تاثیر بسیاری دارد.در طاحی دکوراسیون سالن داخلی باید موارد زیر را در نظر بگیریم:

 

1.اندازه و بزرگی آرایشگاه

هر چه فضای سالن بزرگتر باشد میزان راحتی افراد با آن محیط بیشتر می شود و تعداد صندلی و مبلمان و انواع ویترین ها در این سالن افزایش می یابد. اگر این تعداد و ترکیب متناسب نباشد فضای داخل سالن شلوغ و نا مرتب به نظر می رسد.

2.داشتن فضای حرفه برای مانیکور و پدیکور:

این بخش از سالن مختص به مانیکور و پدیکور است که طراحی و دکور در آن اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا در این محیط نورپردازی و آینه کاری مدنظر نیست.داشتن صندلی ها و فضای ارامش بخش برای این محیط ضروری است.

3.انتخاب کردن رنگ های مناسب:

رنگ ها به دو دسته تیره و روشن طبقه بندی می شوند برای فضاهای کوچک که محیط بسته تری دارند از رنگ های تیره هرگز استفاده نکنید.رنگ ها تاثیر بسیار زیادی در روحیه افراد دارند اگر از رنگ های روشن استفاده می کنید باید به طرز ماهرانه ای کار و نوع استفاده از این رنگ ها را بدانید.در اغلب سالن ها از رنگ هایی با تناژ روشن استفاده می کنیم چون حس آرامشی که می دهد بیشتر است.اگر از رنگ های تند و نا ملایم استفاده می کنید در کنار ان می توانید از رنگ های ملایم نیز استفاده کنید.

 

 

4.سبک نورپردازی در سالن های زیبایی:

استفاده از نور و وجود اینه در انعکاس نور باعث می شود تا مشتری چهره خود را باوضوح و بهتر مشاهده کند در انتخاب نور،بهترین گزینه استفاده از رنگ های زرد و سفید است ان هم به دلیل اینکه این رنگ ها،رنگ پوست را بهتر نشان می دهد به همین دلیل است که در برخی از سالن های زیبایی از لامپ هایی در کنار آینه استفاده می شود.

5.چیدمان فضای داخل سالن:

باید ابتدا در نظر داشته باشید که چه سبکی مدنظرتان است و از چه سبکی برای طراحی سالن استفاده کنید.هرگز دو سبک مدرن و کلاسیک را با یکدیگرترکیب نکنید در سالن های کلاسیک از پوشش های چوبی مدرن استفاده می شود و در طراحی سالن های لوکس از کاغذ دیواری گلدار و گچ بری های زیبا استفاده می شود.به عنوان مثال یک اینه با قاب سلطنتی را نمی توان روی یک دیوار سالنی مدرن نصب کرد.

6.تزیینات دیوار سالن زیبایی:

نصب باکس و قرار دادن لوازم دکوری فانتزی ،نصب برچسب هایی با اشکال متفاوت ولی مرتبط با سبک سالن.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *