طراحی دکوراسیون داخلی

اگر به دنیای دکوراسیون، معماری و طراحی داخل علاقه مندید، اگر ذوق هنری در خود می بینید و اشتیاق فراوانی به زیباسازی محیط زندگی خودتان دارید، و همینطور می خواهید اصولی تر دست به تغییرات در منزل و یا محیط کارتان بزنید، حتما به مقاله بسیار مفید درباره دکوراسیون و طراحی داخلی نیاز دارید. این مقاله بسیار خواندنی و کاربردی دکوراسیون حتما شما را در این راستا یاری خواهد کرد.
دکوراسیون داخلی حلقه اتصال میان معماری و طراحی داخلی است. این رشته از طرفی همانند معماری با ساختمان و اجزاء و عناصر سازنده ساختمان سروکار دارد و از طرفی مانند طراحی داخلی بر فضاهای داخلی تأکید دارد اگر بگوییم معماری با مسائلی با مقیاس بزرگ شهری در تماس است تخصص معماری داخلی در مقیاس انسانی و ارتباط با فضاهای عمومی و شخصی است؛ و ماحصل آن ارتباط انسان با جهان پیرامون است. معماران داخلی علاوه برداشتن دانش کافی در زمینه معماری به توسعه و دریافت حس دریافتی از فضاهای معمارانه می‌پردازند به گونه‌ای که حس تعلق و یکپاچگی را در فضا به وجود می‌آورد و به عبارت دیگر به معماری فضا از دیدگاه ساکنان یا استفاده کنندگان آن می‌پردازد
ترکیب هنر با ساختمان سازی امریست که ریشه در فرهنگ ها ، اقلیم ، آداب و رسوم گذشته و حال دارد ، تزئینات ساختمان بطور کلی شامل معماری داخلی ، نمای ساختمان ، محوطه سازی است در توضیح بیشتر می توان گفت دکوراسیون داخلی یا طراحی داخلی علمی است که فراتر از یک اعمال سلیقه ساده به تحلیل و بررسی کاربری یک فضا ، رنگ ها ، نور پردازی ، وسایل دکوری ، مبلمان ، چیدمان و هارمونی بین عناصر مختلف می پردازد.

طراح داخلی باید قابلیت برنامه‌ریزی و اجرای پروژه، تصمیم‌های عملکردی را داشته و با پیمانکار و کارفرما همکاری کند و تمام کارها بنا به نظر خود آنها انجام شود. برای این منظور باید بین سلیقۀ خود و کارفرما تعادل برقرار کند و بیشتر سلیقۀ کارفرمای خود را در نظر داشته باشد. این عامل شاید در ابتدا برای کسانی که می‌خواهند وارد این حرفه شوند ناامید کننده باشد. بخصوص کسانیکه می‌خواهند قبل از اینکه ساخت یک بنا تمام شود طراحی خودشان را شروع کنند. این دو موضوع بیانگر این نکته است که آنها باید در مورد طراحی اولیه و پردازش اطلاعات و زمان‌بندی کارها مهارت داشته باشند. این اصل موجب تعجب تعداد زیادی از طراحان واقعی می‌شود که انتظار دارند تأثیرپذیری کمتری از قواعد اجرایی و فنی در مورد پیدایش یک فضاء و حس کلی آن داشته باشد.

اهمیت تناسب اجزا در دکوراسیون داخلی

برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه قبل از هر چیز باید خانه را به عنوان یک کل در نظر گرفت. این پیش‌فرض باعث می‌شود که دکوراسیون داخلی طراحی شده در انتهای کار از انسجام و پیوستگی برخوردار باشد. منظور از داشتن نگاه یکپارچه به منزل یا هر مکان دیگر آن است که آنجا را به عنوان یک فضای یکپارچه بدانیم که توسط تالارها و پله‌ها به هم متصل شده‌اند. بنابراین باید برای تمام مجموعه یک سبک مشترک و یک قالب هماهنگ به صورت سراسری اجرا شود.
منظور از سبک مشترک آن نیست که تمام عناصر طراحی داخلی مثل هم باشند؛ بلکه باید مکمل یکدیگر باشند و تفاوت‌هایشان کلیت دکوراسیون داخلی را تقویت کند. معمولاً برای این موضوع از رنگ‌ها به عنوان یک راه حل عالی برای برقراری ارتباط بین عناصر مختلف استفاده می‌شود. به عنوان مثال با انتخاب سه یا چهار رنگ نزدیک به هم می‌توان یک پیوستگی دیداری بین عناصر مختلف دکوراسیون داخلیبرقرار کرد.

لزوم طراحی داخلی

طراحی داخلی که به عنوان یک حرفه و هنرصنعت در دنیا شناخته می شود به مجموعه فعالیتهای برای بهینه سازی فضاهای داخلی ساختمان به منظور ایجاد فضایی ارام و دلنشین گفته می شود.این ترفندها و فعالیتها ، محیطی را ایجاد می کند که پاسخگوی نیازهای اساسی ما مثل ، احساس آرامش و…می باشد .
فضاهای داخلی ساختمان بدون طراحی داخلی ، فاقد روح بوده و کارایی لازم را ندارند.طراحی و اجرایی دکوراسیون داخلی ،به پارامترهای گوناگونی از عناصر و مولفه ها از قبیل ، نور ، رنگ ،بافت کف ، دیوار و حتی سیمان و مصالح ساختمانی وابسته است.
بی شک همه افراد خواهان زندگی در مکانی هستند که از لحاظ نوع چیدمان و رنگهای استفاده شده در آن ، مطابق علايق وسلیقه آنان باشد.
هنر طراحی داخلی ، تحقق بخشیدن به این نیاز و خواسته بشر می باشد.از نقاط قوت یک طراح با تجربه این است که با هزینه ای معقول بتواند ،مکانی زیبا و دلپسند و ارامش بخش ایجاد کند.
امروزه این هنر صنعت ، نقش و تاثیر بسزای خود را در زندگی بشر ثابت کرده و به یک عنصر لازم در عصر نوین ، تبدیل گردیده است.

استفاده از فضای ذخیره هوشمندانه برای دکوراسیون منزل

از جعبه های ذخیره سازی زیر تخت استفاده کنید. یکی از کلاهبرداری ترین کلاسی ها برای تطبیق همه چیزهایی است که شما به یک اتاق کوچک نیاز دارید. البته این به تختتان نیاز دارد تا روی یک قاب قرار گیرد، و اگر بخواهید در یک اتاق کوچک زندگی کنید، ضروری است. در مورد جعبه ها، جعبه ها روی چرخ ها به خوبی روی کف چوبی کار می کنند. مخازن ذخیره سازی پلاستیکی نیز برای ذخیره سازی تخت مناسب هستند.یک قفسه را در پای تختتان قرار دهید. واحدهای قفسه بندی می توانند به عنوان پایه دو برابر شوند. یک بالشتک را در بالای دستگاه قرار دهید و حتی می تواند یک محل برای نشستن باشد. این قفسه ها می توانند کابینت ها را برای نگهداری چیزهایی که می خواهید قرار دهید و چیزهایی که می خواهید نمایش داده شود داشته باشید. شما میتوانید برای طراحی داخلی و دکوراسیون منزل خود از کارشناسان با تجربه ما در گروه نیم رخ طلایی استفاده کنید. و با شماره ها ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما به شما در طراحی منزل کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *