کاغذ دیواری ها به دلیل تنوع در رنگ، شکل و جنس به یکی از اولین انتخاب های خانه‌دارها برای پوشش دیوارها تبدیل شده است. این پوشش تا حد زیادی جای رنگ را گرفته و علت آنکه از کاغذ دیواری بیشتر استفاده می شود نصب آسان و سریع آن همچنین نداشتن، بوی تند و قابل شست‌وشو و ضد آب بودن آن است.

نکاتی برای انتخاب کاغذ دیواری

*توجه به رنگ و نوع دکوراسیون منزل و ایجاد هماهنگی بین لوازم

*هماهنگی با نوع سبک دکوراسیون نظیر کلاسیک مدرن یا فانتزی

*هماهنگی کفپوش خانه با کاغذ دیواری بسیار مهم است

*برای انتخاب کاغذ دیواری به متراژ منزل توجه کنید

دکوراسیون پذیرایی به دلیل ماهیت رسمی تر خود، باید دارای دیزاین خاصی باشد زیرا مهمترین قسمت خانه می باشد. به عنوان مثال اگر مبلمان پذیرایی شما دارای پارچه ساده و بدون نقش است، بهتر است برای کاغذ دیواری پذیرایی طرحی را انتخاب کنید که علاوه بر هماهنگی با سبک دکوراسیون خانه، جلوه بیشتری به فضا بدهد. یعنی از کاغذ دیواری طرح دار استفاده کنیم.

توجه در مورد انتخاب رنگ کاغذ دیواری پذیرایی با رنگ سایر وسایل خود امری مهم است .ترکیب  رنگی دکوراسیون باید هماهنگ باشد تا بتواند تاثیر خود را بگذارد در غیر این صورت باعث بی نظمی می شود.

سبک کلاسیک کاغذ دیواری

استفاده از کاغذ دیواری پذیرایی با طرح شلوغ مناسب دکوراسیون ساده و وسایل بدون طرح و نقش است. اگر نقوش کاغذ دیواری دارای طرح های کلاسیک است، این نوع را در دکوراسیون کلاسیک استفاده کنید. نکته مهم این که نقوش و طرح بیشتر باعث کوچک شدن فضای پذیرایی می شود.

سبک مدرن کاغذ دیواری

کاغذ دیواری مدرن برای  پذیرایی باید از نوع یک رنگ و دارای طرح و نقش های ساده و منظم باشد. سادگی سبک مدرن همیشه حرف اول را می زند. انتخاب کاغذ دیواری ساده برای دکوراسیون پذیرایی باعث نمی شود بعد از مدتی از دکوراسیون خود خسته شوید، هماهنگی و همخوانی بیشتری با انواع مبلمان دارد.

دکوراسیون پذیرایی با فضایی آرام، طرح کاغذ دیواری باید کوچک و کمرنگ باشد و رنگ ملایم آن سبب آرامبخش شدن فضا می گردد.

 

استفاده از رنگ های گرم در کاغذ دیواری پذیرایی باعث می شود فضای ایجاد شده صمیمیت و دلنشینی بیشتری داشته باشد.

 

رنگ‌های تیره، باعث کوچک به نظر رسیدن فضا می‌شوند. اگر در خانه‌ای کوچک زندگی می‌کنید، بهتر است از ترکیب کاغذ دیواری و رنگ و از رنگ‌های روشن و کاغذ دیواری‌هایی با طرح‌های ساده و رنگ‌های روشن استفاده کنید.