نکات مهم درباره کمد دیواری

 • جنس و متریتال کمد دیواری
 • نمای ظاهری و زیبایی
 • طراحی
 • ابعاد کمد
 • فضای اتاق خواب
 • کاربری کمد دیواری

دلیل اهمیت این موارد نیز به این خاطر است که معمولا از کمد دیواری در سالهای طولانی استفاده می شود انتخاب طرح های جدید و زیبا یکی از اصلی ترین دغدغه های هر خانواده هنگام تهیه کمد دیواری است ، طرح هایی که با گذشت سالها جدید خاص بمانند و با سلیقه و روحیه اعضای خانواده سازگاری داشته باشند و همچنین نیاز افراد را از بابت قرارگیری وسایل و لباس ها برطرف نماید. همچنین کمد دیواری باید با سایر لوازم منزل شما و دکوراسیون داخلی منزل شما تناسب داشته باشد و در کنار دیگر وسایل یک هارمونی زیبا و جذاب را برای کسی که وارد منزل شما می شود ایجاد کند.

انواع کمد

 • کمد فلزی
 • کمد چوبی
 • کمد لباس
 • کمد دیواری
 • کمد لوازم
 • کمد ویترین

 

 کمد لوازم         کمد ویترینی           کمد ویترینی          کمد لباس

                                                   کمد لوازم                                        کمد ویترینی                                       کمد ویترینی                                      کمد لباس

 

                    کمد لباس          کمد دیواری           کمد فلزی

                   کمد لباس                                          کمد دیواری                                            کمد فلزی

 

محل قرار گیری کمد دیواری

کمددیواری، بهتر است نزدیک مکان های مرطوب و نمناک مثل حمام و دستشویی نباشد. گاهی اوقات بخشی از کمد دیواری را به چیدن رختخواب اختصاص می دهیم. دیوار پشتی کمد دیواری نباید نمناک باشد زیرا سبب مرطوب شدن رختخواب می شود و چون رطوبت و تاریکی جای مناسبی برای رشد سریع قارچ ها و باکتری ها است این نم سبب تشکیل قارچ و گاه کپک می شود. بنابراین بهتر است هر از چند گاهی درب کمد دیواری باز بماند تا هوا در داخل کمد جریان پیدا کند و از ایجاد کپک جلوگیری شود و بوی نامطبوع آن از بین برود.

 

 

طراحی کمد دیواری

یکی از مهمترین نکات اصلی در هنگام طراحی کمد دیواری ابعاد اتاق خواب است که فضایی به عنوان کمد دیواری اختصاص داده شده است. با توجه به این که مساحت هر خانه متغیر است باید در طراحی کمد دیواری به گونه باشد تا نیاز افراد جهت قرار دادن لوازم خود در کمد را دارا باشد. به همین دلیل انواع مختلفی از کمد دیواری از جمله کمد دیواری تخت خواب شو ، کمد دیواری ریلی ، کمد دیواری کشویی ، کمد جاکفشی و … موجود می باشد.

 

کمد تخت خواب شوکمد تخت خواب شو

 

کمد ریلیکمد ریلی

 

کمد کشوییکمد کشویی

 

کمد جا کفشیکمد جا کفشی

خلاقیت در کمد دیواری

 اگر در دیوارهای اتاق های منزل تان فرورفتگی هایی با حداقل ۳۰ سانتی متر عرض وجود دارد، می توانید دیوار را به یک کمد دیواری سراسری از کف تا سقف تبدیل کنید و از آن استفاده کنید. این کمد دیواری را می توانید قفسه بندی کنید و جایی درست کنید که از آن برای آویختن لباس های خود و افراد خانواده تان استفاده کنید. حتی می توانید بسیاری از لوازم و خرده ریز های مختلف را در آن قرار دهید.

کمد دیواری      کمد دیواری

استفاده از کمد دیواری در خانه بسیار است به عنوان مثال یکی از محل های اصلی نگهداری وسایل و لباسها به شمار می رود و از بابت تعداد طبقات و یا کشوها باید این نکته را در نظر داشته باشید که فضای کافی و لازم از بابت قرارگیری وسایل شما را در اختیارتان قرار دهد. همچنین از کمد دیواری می توان به عنوان محلی برای نگهداری رخت خواب و وسایل کوچک منزل مانند جاروبرقی و  میز اتو و … استفاده کرد.

 

کمد دیواری

انواع کمد دیواری

کمد جالباسی

از این کمد به عنوان محل قرار گیری لباس ها استفاده می شود و با توجه به نیاز افراد و سلیقه آنها دارای کشو و محل آویز البسه می باشد.

 

کمد جا لباسی کمد جا لباسی

 

کمد دیواری تخت خواب شو

یکی از جدیدترین طراحی کمد دیواری میباشدکه خیلی کاربرد مفیدی در اتاق خواب دارد و فضای بسیار زیادی را در هنگام روز در اختیار افراد قرار می دهد. در این نوع از کمد دیواری ها  که در داخل کمد دیواری جاسازی می شود و در هنگام روز که نیازی به آن نداریم میتوانیم آن را جمع کرده و در داخل کمد قرار دهیم و فقط در هنگام شب و موقع خواب آن را باز کنیم و مورد استفاده قرار دهیم.

کمد تخت خواب شوکمد تخت خواب شو

 کمد لباس ریلی و کمد لباس کشویی

در اتاق خواب ها با فضای کوچک ، اگر از درب های معمولی دو لنگه و سه لنگه استفاده شود بایستی برای باز شدن جلوی آنها فضایی تقریبا برابر یک متر وجود داشته باشد که عملا در آن فضا امکان قرار دادن سایر وسایل وجود ندارد. لذا در این مواقع  از کمد دیواری ریلی یا کشویی استفاده می شود زیرا سبب استفاده از دیگر قسمت های فضای اتاق خواب می شود.

 

کمد ریلیکمد ریلی

 بخش های کمد لباس

کمد لباس شامل میله رخت آویز (میله رگال)، طبقه بندی با ارتفاع های متفاوت، کشوهای بازشونده که دارای محل هایی برای قراردادن حوله، جوراب، کراوات و… می باشد.

 

کمد جاکفشی

محل قرارگیری کمد جا کفشی در ابتدای درب ورودی نصب می شود و دارای طبقه هایی برای قرار دادن کفش و محلی برای آویزان کردن لباس داشته باشد. همچنین می تواند  آینه قدی بر روی کمد جاکفشی نصب گردد. همچنین کشویی برای قراردادن واکس، فرچه، برس، اسپری و… دارا می باشد.

 

کمد جاکفشی

 

کمد دیواری کودک

یکی از مهمترین الویت ها در طراحی این کمد ها استفاده از رنگ های شاد و طرح های فانتزی برای کودک می باشد. قسمتی به عنوان دکور ویترینی بهتر است در نظر گرفته شود. کمد لباس کودک را می توان به صورت ترکیبی با تخت خواب، میز تحریر، میز کامپیوتر طراحی کرد.

 

کمد کودککمد کودک

 

کمد دیواری  نوجوان

کمد از ضروری ترین تجهیزات در هر اتاق خوابی می باشد همچنین در انتخاب طرح و رنگ این وسایل باید دقت  لازم را به خرج داد تا دکوراسیون اتاق خواب بی نظیر و شیک تر شود کمد لباس نوجوانان دارای طرح های متنوعی هستند و بهتر است طرح و رنگ کمد نوجوان با توجه به سایر وسایل موجود در دکوراسیون داخلی اتاق خواب نوجوان انتخاب شود تا علاوه بر جلوگیری از شلوغ شدن فضای اتاق, زیبایی و جذابیت دکوراسیون اتاق نوجوان دختر و پسر چند برابر شود.

 

کمد دیواری  نوجوان

 

مدل کمد نوجوان دخترانه

طرح کمد نوجوان دخترانه را بین طرح های فانتزی و شیک و رنگ های دخترانه انتخاب کنید. در دوره نوجوانی اغلب افراد به نگهداری و خرید وسایل مختلف علاقه مند هستند از این رو بهتر است برای ذخیره سازی وسایل از کمد لباس با فضای ذخیره سازی بیشتر استفاده کنید تا از شلوغی اتاق نوجوانان جلوگیری شود.

 

کمد دیواری نوجوان دخترانهکمد دیواری نوجوان دخترانه

کمد لباس نوجوان پسرانه

برای ایجاد دکوراسیون داخلی در اتاق خواب نوجوان پسرانه رنگ کمد و تخت نوجوان را متضاد انتخاب کنید. در هنگام انتخاب کمد برای نوجوان علاوه بر رنگ و طرح کمد باید به اندازه آن نیز دقت کنید و کمدی را برای اتاق فرزند خود انتخاب کنید که از نظر اندازه متناسب با اندازه اتاق باشد تا فضای زیادی را در اتاق اشغال نکند و فضای کافی برای قرار دادن سایر وسایل لازم و ضروری وجود داشته باشد.

 

کمد دیواری نوجوان پسرانهکمد دیواری نوجوان پسرانه

قفسه‌های بالایی کمد دیواری

قفسه‌های بالایی کمددیواری فضایی مناسب جهت لوازمی است که زیاد مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. بنابراین قبل از چیدمان لوازم، آنها را دسته‌بندی کنید و لوازمی را که احتیاج ندارید در بخش بالایی کمد دیواری بگذارید. البته نکته مهم دیگر این است که برای برداشتن اشیایی که در طبقات بالایی کمد دیواری قرار دارد بهتر است از یک چهارپایه محکم که ارتفاع آن مناسب است استفاده کنید.