یکی از انواع پوشش های دیواری، کاغذ دیواری است که در انواع مختلف با طیف رنگی گسترده در بازار موجود است. کاغذ دیواری امروز به دلیل داشتن نقش های متفاوت و زیبا می تواند تنها روی یکی از دیوارهای نشیمن یا پذیرایی و اتاق خواب نقش آفرینی کند و مکمل وسایل خانه و رنگ دیگر دیوارها باشد.

 

دلایل انتخاب کاغذ دیواری بجای پوششهای دیگر

کاغذ دیواری به دلیل نداشتن بوی رنگ و نصب سریع و آسان می تواند جایگزین خوبی برای رنگ های معمولی باشد. بسیاری از افراد به دلیل داشتن آلرژی به بوی رنگ، کاغذ دیواری را به پوشش های دیگر ترجیح می دهند.

 

محاسن کاغذ دیواری

کاغذ دیواری ها معمولا الیافی، قابل شستشو، ضد خش و ضربه، آکوستیک و با طول عمر بالا و مرغوب هستند.

 

 

 

انتخاب رنگ مناسب

کاغذ دیواری هایی که  دارای رنگهای گرم نظیر نارنجی ، زرد، ، قرمز، آجری، زرشکی و… دارند، محیط را دلنشین و جذاب می کنند. با استفاده از این رنگها می توانید فضا را از حالت  رسمی خارج کنید ،  و فضایی دنج و خوشایند را بوجود آورید. بهتر است از این رنگها در اتاق نشیمن، سالن نهار خوری استفاده کنید.

 

  

 

کاغذ دیواری اتاق خواب

کاغذ دیواری اتاق خواب, علاوه بر رنگ و زیبایی آن باید به نکات دیگری نیز توجه کرد. یکی از این نکات هماهنگی و تناسب کاغذ دیواری اتاق خواب با سرویس خواب می باشد. از آن جا که سرویس خواب با توجه به اتاق فرد و سلیقه آن, متفاوت است کاغذ دیواری نیز انواع مختلفی دارد.

 

کاغذ دیواری متناسب با دکور اتاق خواب

 

 

انواع طرح های کاغد دیواری

  • طرح زیگزاگی

طرح های زیگزاگی می توانید محیط را زنده و پویا جلوه کنید. چنین طرح هایی به عنوان طرح های انرژی زا شناخته می شوند.

 

کاغذ دیواری طرح زیگزاگ

  • طرح افقی

از طرح های افقی، می توانید فضا را وسیع تر و پهن تر از آنچه هست نشان دهید و در عین حال، با ایجاد خطای دید، سقف را به کف نزدیک تر نشان دهید.

کاغذ دیواری طرح افقی

 

  • طرح گلدار

کاغذ دیواری هایی که دارای طرح های شلوغ و گل دار هستند، فضا را کوچک تر و صمیمی تر نشان می  دهند.

 

 

    

                                  کاغذ دیواری طرح گلدار

  • طرح عمودی

از طرح های عمودی و با فاصله می توانید دیوارها را بلندتر جلوه دهید و این حس را القا کنید که گویی سقف در ارتفاع مرتفع تر از ارتفاع واقعی اش قرار گرفته است.

 

کاغذ دیواری طرح عمودی