ویژگیهای سرویس خواب

شیک شدن دکوراسیون اتاق خواب تا حدود زیادی به مدل تخت خواب و چیدمان آن بستگی دارد . انتخاب مدل سرویس خواب به عواملی نظیر متراژ  فضا ، رنگ دیوارها و تم رنگی خانه بستگی دارد. قبل انتخاب تخت خواب باید طول و عرض اتاق خواب را اندازه بگیرد و مشخص کنید که تخت چگونه در اتاق خواب قرار میگیرد. اندازه گیری اولین قسمت برای خرید تخت خواب ایده ال منزل شماست.

نکات مهم در سرویس خواب

مهمترین نکته توجه به پایه ها و ارتفاع تخت خواب ها می باشد . مدل هایی که پایه های سنگین و یا ضخیمی دارند به لحاظ وزن و جابجایی تخت شما را دچار مشکل میکنند. بر اساس قانون فنگ شویی تخت خوابی که تخت پشتی مستحکم و چوبی دارند بهترین گزینه برای خرید تخت خواب است. انتخاب تشکی که بیشتر آرامش و بهترین خواب را برای شما ارمغان می آورد باعث میشود تا در طول روز با انرژی بیشتر و کارآمدتر باشید. بهترین مدل تخت خواب ، تختخوابی است که از زمین نزدیک به 40 سانت ارتفاع داشته باشد تا هنگام نظافت و تعویض روتختی و ملحفه ، همچنین درازکشیدن و بلند شدن راحت باشید . برای این که بدانید تخت مناسبی انتخاب کردید ، لبه تخت بنشینید اگر پا روی زمین قرار گرفت و زانوها با سطح افقی و حداکثر 10 تا 15 درجه زاویه داشته باشد . تخت خواب به لحاظ ارتفاع استاندارد است

انواع سرویس خواب

 

  • سرویس خواب تک نفره

  • سرویس خواب یک و نیم نفره

 

  • سرویس خواب دو نفره

متریال سرویس خواب

چوب

یکی از پرترافدارترین نوع سرویس خواب چوبی می باشد. مدل ها سرویس خواب چوبی گرانتر نوع تخت خواب می باشد که تماما از چوب ساخته شده اند..

 

ورق ام دی اف (MDF)

ورق های ام دی اف از ورق ملامینه، مرغوبتر هستند. مغز این ورق بسیار فشرده می باشد و مانند ورق ملامینه یک روکش بر روی آن قرار داده می شود.  این ورق ها مقاوم  در برابر آب و رطوبت هستند.

 

ورق ملامینه

ملامینه یک ورق می باشد که از خرده های چوب با چسب مخصوصی به هم آمیخته و مخلوط شده  بدست می آید و یک روکش زیبا بر روی آن پرس می شود تا هم زیبایی به همراه داشته باشد و هم مقاومت ورق بیشتر شود.

 

 

 

فلز

سرویس های فلزی عموما از جنس آهن هستند و تقریبا همه قسمت های آنها از فلز ساخته می شود. این سرویس ها دارای قسمت های معمول یک سرویس خواب هستند اما به اندازه محصولات چوبی دارای ظرافت نیستند.

 

اجزای  اصلی سرویس خواب

تخت ، دو عدد پاتختی ، یک عدد میزآرایش (میزدراور یا میزتوالت ) همراه با قاب آینه و صندلی، کفی تخت ، تشک و یراق آلات