طراحی و دکوراسیون منازل مسکونی

طراحی دکوراسیون داخلی منزل یکی از مهمترین بخش های ساخت هر واحد مسکونی است. امروز قصد داریم شما را با طراحی زیبای دکوراسیون داخلی منزل شیک و مدرن آشنا کنیم، که در آن از ایده های زیبا و کاربردی فراوانی استفاده شده است. معمولا طراحی و دکوراسیون داخلی خانه تاثیر بسیار زیادی در ارزش گذاری هر واحد مسکونی دارد. بعلاوه دکوراسیون داخلی منزل امروزه تبدیل به یکی از مسائل مهم برای اکثر افراد شده است، اینکه چه ترکیب رنگی در خانه به کار بگیریم و یا از چه سبک طراحی و نورپردازی ها استفاده کنیم همه و همه زیرشاخه های طراحی دکوراسیون حرفه ای منزل است. پس اگر به دنبال تغییر دکوراسیون منزل خود هستید، یا هدفی برای طراحی داخلی منزل جدید خود دارید، حتما نظر کارشناسان دکوراسیون داخلی ما را که به شما در این زمینه کمک می کند فراموش نکنید.

kitchen

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

bed

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

room

طراحی دکوراسیون سالن پذیرایی

toilet

طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی


طراحی و دکوراسیون داخلی منازل مسکونی

در طراحی این قسمت باید ابتدا تفکیک فضا و نوع کاربری آن را مشخص کرد و با استفاده از رنگ مناسب و نور پردازی هر بخش از فضا، همچنین بکار بردن مبلمان و اشیاء دیگر این فضا را طراحی نمود.
به طور کلی دکوراسیون داخلی فضای مسکونی شامل فضاهای زیر می باشد که ما در رابطه با هر بخش در طراحی و انتخاب آن شما را راهنمایی می کنیم. این فضا ها عبارتند از: ورودی ، سالن نشیمن، آشپزخانه، غذاخوری ،اتاق خواب ها، سرویس های بهداشتی


خصوصیات ورودی
فضای ورودی اولین بخشی است که شما اول با آن مواجه می شوید پس باید با بکار بردن از نور مناسب که سبب جذب می شود و حس خوبی را به بیننده القا می کند استفاده گردد. در این بخش باید یک ورودی مناسب تعریف شود یعنی فضایی را برای قرار دادن جا کفشی و لباس ها تعبیه کنید. این فضا از آن دسته فضاهایی است که دکور آن باید با سلیقه طراحی شود تا هنگام ورود افراد به داخل احساس و پیش زمینه خوبی در ذهن داشته باشند . همچنین این فضا باید از دیگرفضا ها مجزا گردد.
رنگ مناسب این بخش استفاده از رنگ های روشن می باشد تا حس فضای دلبازی را به ببینده بدهد مانند رنگ های کرم و زرد، پس حضور آن را جدی بگیرید.
نور یکی دیگر از مهمترین عنصری است در ورودی خانه نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.با استفاده از لامپ ها و یا دیوار کوپ ها می توانید برای فضای ورودی در نظر بگیرید.
متریال هایی که می توانید در فضا استفاده کنید هم بسیار اهمیت دارد و سبب افزایش زیبایی این قسمت می باشد. از جمله استفاده از کاغذ دیواری، آینه، قفسه یا جا کفشی، گل، گیاه ولوازم دکوری


خصوصیات سالن نشیمن
یکی دیگر از مهمترین قسمت های خانه دکوراسیون سالن نشیمن است که باید در هنگام دکور این بخش از رنگ و نوع چیدمان وسایل سلیقه لازم را انجام داد تا بتواند فضایی شیک و جذاب را نمایش دهد.
با استفاده از رنگ بندی مناسب می توانید جلوه زیبا و مناسبی را به فضای نشیمن بخشید.بهتر است از چند رنگ ترکیبی استفاده کنید مانند رنگ های گرم و یا خنثی زیرا این رنگ ها با سایر رنگ ها همخوانی دارند
یکی از گزینه های رنگی، استفاده از رنگ سبز کمرنگ است که سبب ایجاد فضای آرامش بخش و نشاط می شود گزینه دوم استفاده از رنگ نارجی است زیرا جزو رنگهای گرم است سبب ایجاد صمیمت و دور هم جمع شدن خانواده را القا می کند.
رنگ در فضای نشمن نقش بسزایی دارد بخصوص نور طبیعی در روز معمولا بزرگ ترین پنجره ها را مختص این قسمت طراحی می کنند و استفاده از نور مصنوعی در شب هم مورد اهمیت است پس با استفاده از لوستر ها و دیوار کوب ها و نور پردازی از سقف و کف و دیوار می توان جلوه زیبایی به این بخش بخشید.
متریال مورد استفاده در فضای نشیمن استفاده از پرده های شیک مبلمان مناسب با مساحت فضا و همپنین همخوانی داشتن رنگ آن ها با رنگ دیوار و دیگر وسایل، بکاربردن اشیاء تزیینی، کفپوش مناسب نظیر سنگ و سرامیک و پارکت و اپوکسی

 
 

خصوصیات آشپزخانه
این بخش معروف به قلب خانه می باشد پس لازم است در دکور این بخش با توجه به مساحت آن دقت لازم را انجام داد پس نور طبیعی مهمترین جزئی است که باید در نظرگرفته شود.
این فضا شامل بخش های کف و سقف و دیوار می باشد که با استفاده از متریال مناسب می توان آن را دکور کرد. قسمت کف آن را می توان از کفپوشی استفاده کرد که عایق رطوبت باشد.قسمت دیوار ها که مختص کابینت است در متریال آن میتوان از سبک های مدرن و کلاسیک استفاده کرد که این امر سلیقه ای می باشد.رنگ انتخابی یا پیشنهادی برای کابینت ها باید رنگی و جنسی بکار برد که تناسب با دیگر وسایل آشپزخانه داشته باشد.


خصوصیات اتاق خواب
این بخش به عنوان خصوصی ترین فضای خانه نام دارد که محل استراحت افراد می باشد پس استفاده از رنگ و نور از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
نور این بخش باید از نور طبیعی در روز که بهترین نور، نور جنوبی است و استفاده از نور مصنوعی در شب
استفاده از رنگ های سبز کمرنگ که حس آرامش و خوشی را در فرد القا می کند همچنین رنگ آبی که که حس تسکین دهنده و آرامش، ریلکس کننده به فرد می دهد پس مناسب رنگ این فضا می باشد.
متریال مورد نظر این بخش می تواند استفاده از کمد دیواری ،سرویس خواب،پرده،میز مطالعه وکفپوش

 
 

خصوصیات سرویس بهداشتی
در این بخش باید به نوع متریالی که استفاده میکنید توجه داشته باشید زیرا این فضا در تماس با رطوبت است پس استفاده از کفپوش و دیوار پوش و همچنین سقف کاذب مناسب می تواند مانع ورود رطوبت گردد. از لحاظ روانشناسی رنگ آبی ، مناسب این فضا می باشد