پنل های دیواری اداری

پنل های دیواری گزینه ای بسیار زیبا و خلاقانه برای تزئین دیوار ها هستند. می توان از آن ها در کل دیوار استفاده کرد. پنل های سه بعدی دارای طرح های بی نظیری می باشد و طبق هر سلیقه ای، طراحی داخلی خوبی را دارا می باشد. جنس این پنل ها می تواند از MDF و PVC وگچ و تخته سه لا و چوب و ….. باشد. پنل های دیواری میتوانند بر روی هر نوع دیواری نصب شوند. از دیوار های آجری و چوبی گرفته تا دیوار های گچی و بتنی.

پنل های دیواری

انواع پنل ها

پنل های MDF

پنل های MDF

پنل های MDF

این نوع پنل ها از ام دی اف های فشرده شده و پردازش شده ساخته شده است. البته ممکن است این پنل ها را از ورقه های تخته سه لا تولید کنند. با استفاده از رنگ، روکش و یا لمینیت سطح سه بعدی را میتوان تزئین کرد.

پنل های گچی 

پنل های گچی

پنل های گچی حجم مناسبی دارند و به علت سنگین بودن نسبت به پنل هایی مثل ام دی اف، از این پنل ها مقاوم تر هم هستند. پنل های گچی هنگام نصب درست به صورت تصویر یکپارچه به نظر می آیند و دکوراسیون زیبایی را خلق می کنند.

 

پنل های PVC

پنل های PVC

این پنل از جنس پلاستیک ریخته گری است. مواد خام این پنل با رنگ یا روکش پرداخته می شوند. این پنل ها ارزان تر و سبک تر از پنل های دیگر هستند.

پنل های چوبی

پنل های چوبی

یکی دیگر از مصالح مورد استفاده برای ساخت پنل‌های سه‌بعدی، چوب است. تکه‌های چوب با اندازه‌ها و ضخامت‌های مختلف با الگوهای متفاوت چینش در کنار هم قرار می‌گیرند و به‌این‌ترتیب صفحاتی ایجاد می‌کنند که برای پوشش نهایی سطح دیوار صاف مورد استفاده قرار می‌گیرند. با کمک صفحات سه‌بعدی بر روی دیوار فضا های مورد استفاده می توانید یک ترکیب‌بندی ایجاد کنید ، با توجه به بافت، رنگ می‌توانید تعادل در دکوراسیون فضای مورد نظر بوجود آورید.

پنل های چوبی پنل های چوبی

یکی از پرکاربردترین انواع پنل ها، پنل‌های MDF هستند که معمولا طرح‌های هندسی بر روی آنها با دستگاه    CNC برش می‌شود و یا طرح به‌صورت سه‌بعدی با ضخامت‌های مختلف بر روی سطح کار، کنده‌کاری می‌گردد.