دکور سالن های زیبایی زنانه

دکور سالن های زیبایی زنانه

آرایشگری امروزه تبدیل به یکی از جذاب ترین و پول سازترین حرفه ها در جهان شده و روز به روز شکل مدرن تری به خود می گیرد به همین دلیل تنوع طراحی و دکوراسیون سالن های زیبایی و آرایشگاه ها بسیار زیاد است. طراحی دکوراسیون سالن زیبایی بهتر است توسط افراد حرفه ای صورت گیرد تا باعث ایجاد حس خوب در محیط و جذب بیشتر مشتری شود.

آشنایی با انواع دکوراسیون سالن زیبایی به شما کمک می کند تا سالن زیبایی خود را از نظر شکل ظاهری ارتقا بخشید و یا اگر در فکر تاسیس آرایشگاه هستید از ایده های خوب بهره بگیرید و با دقت به دیزاین و طراحی دکوراسیون سالن زیبایی خود بپردازید. همانطور که می دانید آرایشگری امروزه تبدیل به یکی از شغل های اصلی و مدرن در دنیا شده و شرط موفقیت در این کار بعد از حرفه ای بودن، داشتن یک سالن زیبایی با دکوراسیونی جذاب و شیک می باشد. در ایران طراحی دکوراسیون سالن زیبایی خانم ها اهمیت بیشتری نسبت به آرایشگاه های مردانه دارد چرا که تعداد بانوانی که به آرایشگاه ها مراجعه می کنند و همچنین طیف خدمات آرایشگری زنان بسیار گسترده از آقایان است از این رو مدل دکوراسیون سالن زیبایی زنانه در جذب مشتری و ایجاد حس خوب و ماندگاری مشتری بسیار تاثیر گذار است. اگر هنوز ایده مناسبی در سر ندارید و یا سردرگم شده اید، پیشنهاد می کنیم یکی از کشورها را برای طراحی سالن زیبایی خود الگو قرار دهید، برای مثال می توانید سالن خود را یه سبک ایرانی، ایتالیایی، عربی و یا سبک های مدرن اروپایی دیزاین کنید، بدین ترتیب ایده های بهتری به ذهنتان خطور می کند و سبک خاصی را می توانید برای آرایشگاه خود به اجرا در آورید.

دکور سالن های زیبایی زنانه

طراحی دکوراسیون داخلی سالن زیبایی زنانه نقش مهمی در انجام صحیح کارها و بهبود شرایط داخلی سالن زیبایی دارد.یکی از نکات مهم و قابل توجه برای طراحی دکوراسیون داخلی سالن های توجه به نیاز ها و قوانین کلی چیدمان این فضا می باشد. علاوه بر این، انتخاب دکور مناسب و شیک اهمیت زیادی در جذب و رضایت مشتری خواهد داشت و دکوراسیون طراحی شده بهتر است که مورد پسند مشتری نیز واقع گردد.

 دکور سالن های زیبایی زنانه

سالن های زیبایی شامل بخشهای زیر می باشد:

  • قسمت مدیریت یا پذیرش سالن

دکور سالن های زیبایی

  • فضای اصلی انتظار و نشیمن مشتری

دکوراسیون سالن های زیبایی زنانه

  •   بخش خدمات سالن شامل میکاپ، پوست و مو، مانیکور و پدیکور و……

دکور سالن زیبایی زنانه

میکاپ عروس

دکور سالن زیبایی

خدمات پوست

دکوراسیون سالن

خدمات مو

پدیکور

 مانیکور

تجهیزات سالن های زیبایی

تجهیزات سالن شامل میز و صندلی های پذیرش و مدیریت ، آینه ها ، مبلمان ، کمد ، صندلیهای مخصوص خدمات ناخن، سر شویی ، تخت ماساژ و …..

دکوراسیون و طراحی فضای داخلی سالن ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. همچنین انتخاب نوع سبک دکوراسیون کلاسیک یا مدرن هم باید توجه نمود تا بعد از انتخاب نوع سبک دکور سالن و تجهیزات آن را براساس نوع سبک انتخاب و طراحی نمود.

عناصر تاثیرگذار در طراحی داخلی دکوراسیون سالن زیبایی

در شغل آرایشگری علاوه بر کیفیت بالای خدمات و رعایت اخلاق کاری، محیط کار نیز باید از جذابیت بالایی برخوردار باشد، این موضوع به خصوص برای طراحی دکوراسیون سالن زیبایی بانوان از اهمیت بیشتری برخوردار است. به طور کلی ایجاد مکانی آرامش بخش و دوست داشتنی منجر به جذب مشتری ها و تبدیل شدن آنها به مشتری های ثابت می شود، اگر شما نیز یکی از آرایشگرهای حرفه ای هستید که می خواهید محیطی جذاب و زیبا در سالن خود ایجاد کنید با ما همراه باشید تا با انواع دکوراسیون سالن زیبایی آشنا شوید، با این ایده ها می توانید طراحی دکوراسیون سالن زیبایی کوچک یا بزرگ خود را به تنهایی و یا با کمک یک مشاور طراحی داخلی، به بهترین شکل انجام دهید. برای طراحی انواع دکوراسیون سالن زیبایی در درجه اول باید آنچه را که در نظر دارید و با توجه به سلیقه و علایق خودتان اجرایی کنید که البته طراحی باید به گونه ای باشد که به جذب بیشتر مشتری منجر شود و یکی از مواردی که باید به آن توجه کنید رنگ های استفاده شده در طراحی سالن است، معمولا ترکیبی از رنگ های شاد و کمرنگ و یا خنثی می تواند در جلب نظر مشتری نقش بسزایی داشته باشد، بعد از اینکه رنگ آرایشگاه مشخص شد نوبت به تجهیزات آن می رسد که باید با رنگ های سالن هماهنگی داشته باشند.

در طراحی انواع سالن زیبایی باید به نورپردازی توجه ویژه ای کرد چرا که نوع نورپردازی در جذابیت سالن تاثیر بسزایی دارد و مشتری ها از آرایشگاه های روشن بسیار استقبال می کنند، هیچ گاه محیط آرایشگاه را با کافی شاپ اشتباه نگیرید و به یاد داشته باشید سالن زیبایی با نورپردازی ایده آل می تواند در جذب مشتری و همچنین کیفیت کار شما تاثیر زیادی بگذارد. همچنین برای روشنایی سالن خود می توانید از ترکیب نورهای طبیعی و مصنوعی استفاده کنید و نورپردازی اطراف آینه ها نیز اهمیت بسیاری دارد. ترکیب آینه کاری و نورپردازی می تواند در طراحی انواع دکوراسیون سالن زیبایی نقش پر رنگی داشته باشد و بر جذابیت فضا اثرگذار است، به طور کلی هر چه فضای آرایشگاه، فانتزی تر باشد تاثیر بیشتر و بهتری در ترغیب مراجعه کنندگان و تبدیل شدن آن ها به مشتری های ثابت خواهد داشت.

دکوراسیون سالن زیبایی

علاوه بر مواردی که گفته شد زیبایی کف و دیوار و نوع چیدمان سالن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و مراجعه کننده ای که برای اولین بار به آرایشگاه شما مراجعه می کند احتمالا جذب زیبایی و طراحی دکوراسیون سالن شما می شود چرا که با کیفیت کار شما آشنایی ندارد و در صورتی که دکوراسیون سالن زیبایی شما از طراحی خوب و جذابی برخوردار باشد، مراجعه کننده ترغیب می شود تا از خدمات سالن شما استفاده کند و در صورت بالا بودن کیفیت کار احتمالا تبدیل به مشتری ثابت خواهد شد، تمیز بودن سالن نیز تاثیر بسزایی در ایجاد ذهنیت مثبت مشتریان دارد و بهتر است که سالن زیبایی خود را همواره تمیز و مرتب نگه دارید

بخش ها و تجهیزات مختلف سالن های زیبایی

قبل از طراحی دکوراسیون سالن زیبایی باید ابتدا به این موضوع که سالن مورد نظر چه خدماتی را ارائه می دهد، توجه کرد و سپس به ایده پردازی و طراحی سالن پرداخت، سالن های زیبایی خدمات متفاوتی را ارائه می دهند و از بخش های مختلفی تشکیل می شوند که عبارتند از بخش مدیریت و یا پذیرش، سالن انتظار، میکاپ، بخش خدمات ناخن، میکاپ عروس، اتاق ماساژ و اپیلاسیون و همچنین بخش خدمات پوست و مو که با توجه به این بخش ها باید به طراحی داخلی آرایشگاه پرداخت. تجهیزات آرایشگاه نیز نقش اساسی در طراحی دکوراسیون آن دارند و باید در جای مناسب و در رنگ های مناسب مورد استفاده قرار گیرند، میز و صندلی، آینه ها، مبلمان، سرشویی و بسیاری موارد دیگر از جمله این تجهیزات هستند.

معرفی انواع مختلف طراحی دکوراسیون سالن زیبایی

دکوراسیون سالن زیبایی به سبک ویکتوریایی

در طراحی انواع دکوراسیون سالن زیبایی باید به این نکته توجه داشته باشید که طراحی باید در درجه اول مطابق با استانداردهای جهانی باشد سپس به فکر انتخاب سبک مورد نظر خود باشید. یکی از انواع دکوراسیون سالن زیبایی، سبک مجلل یا ویکتوریایی است که در این نوع طراحی باید از تجهیزات بسیار لوکس و مجلل به سبک بریتانیای دهه 20 میلادی بهره بگیرید، اتفاقا ایرانی ها به این سبک های لوکس علاقه زیادی دارند و با چنین طراحی می توانید مشتری های بسیاری را جذب نمایید ولی این سبک مستلزم داشتن یک فضای بزرگ و بودجه کافی می باشد. همچنین چیدمان وسایل و مبلمان در این سبک اهمیت زیادی دارد و حتما در این باره باید با یک طراح داخلی مشورت کنید. لازم به ذکر است در این سبک باید از وسایل دکوری و تزئینی بسیاری در محیط سالن استفاده کر

انواع سبک های دکوراسیون سالن زیبای

دکوراسیون سالن های زیبایی به سبک کلاسیک

سبک کلاسیک دکوراسیون داخلی دارای ویژگی های خاص و منحصر بفردی می باشد. دیوار ها و سقف های گچ بری شده ، حضور مبلمان هایی که عمدتا چوبی هستند. وسایل دکوری از جنس چوب و حکاکی شده ، سقف های بلند در این سبک ، پرده  های خاص و در بیشتر موارد با طراحی خاصی ، همچنین استفاده از رنگ طلایی ، کرم ، قهوه ای و سفید فضایی سرشار از آرامش را برای فضا به وجود می آورد . سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی سرشار از نظم  ها و تقارن می باشد.

در سبک کلاسیک به جزئیات توجه بسیاری می شود و دیوارها و سقف ها تماما گچ بری شده و از مبلمان چوبی استفاده می شود، در طراحی انواع دکوراسیون سالن زیبایی به این سبک از وسایل دکوری چوبی حکاکی شده، بسیار استفاده می شود و چنین سبکی در مکان هایی که دارای سقف های بلند هستند، قابل اجرا می باشد و باید توجه داشته باشید که پرده ها در سبک کلاسیک اهمیت ویژه ای دارند و باید از پرده های مخصوص این سبک برای آرایشگاه خود استفاده نمایید.  به طور کلی چنین فضاهایی بسیار آرامش بخش هستند و همین موضوع یکی از دلایل مهم برای جذب مشتری است، این سبک هم به مانند سبک فاخر ویکتوریایی در فضاهای بزرگ و با بودجه کافی قابل اجرا می باشد.

سبک کلاسیک سالن زیبایی

دکوراسیون سالن زیبایی به سبک  مدرن

دکوراسیون به سبک مدرن در واقع ایجاد فضایی خلوت و ساده است. همچنین استفاده از اشکال انتزاعی (در طبیعت موجود نیست و ساخته ذهنی است) عنصر تزیینی در این سبک استفاده نمیشود و در صورت استفاده بسیار کم و محدود است . مهمترین ویژگیهای این سبک استفاده از شکلهای هندسی زاویه دار، میزهای سبک مدرن مربع شکل و کوتاه ، مبلها شکل ساده تری دارند معمولاً از چرم استفاده می شود یا اینکه تمام پارچه، هستند.

طراحی به سبک مدرن برای انواع دکوراسیون سالن زیبایی امکان پذیر است و مهم نیست که فضای موجود بزرگ است یا کوچک، این سبک در نهایت منجر به ایجاد فضایی خلوت و ساده می شود که بسیار دوست داشتنی است و طرفداران زیادی هم دارد، امروزه سبک های مدرن در دکوراسیون داخلی در بین همه مردم محبوب است و افراد از حضور در محیط های آرام و خلوت بسیار لذت می برند. در طراحی به سبک مدرن بر خلاف دو سبک دیگر از وسایل دکوری و تزئینی استفاده نمی شود و تا جایی که بتوان باید محیط را ساده و خلوت نگه داشت و از مبلمان ساده و رنگ های روشن و خنثی و در موارد بسیار کمی از رنگ های تیره استفاده کرد. در این سبک می توان از گیاهان تصفیه کننده هوا نیز استفاده کرد و طبیعت را به محیط آرایشگاه آورد و نوعی سبک روستیک مدرن ایجاد نمود

سبک مدرن سالن زیبایی

سالن های زیبایی شامل چه بخش هایی می شود؟

سالن زیبایی در قسمت دکوراسیون به طور کلی دارای دو بخش است ،بخش اول شامل قسمت مدیریت و پذیرش و فضای نشیمن مشتری و بخش دوم هم دارای فضای اصلی که انجام کلیه خدمات زیبایی و آرایشی شامل میکاپ، مانیکور و پدیکور،ماساژ، بخش پوست و مو و …… می باشد.

قسمت پذیرش سالن زیبایی

فضای نشیمن مشتری در سالن

قسمت میکاپ

خدمات مو ،پوست سالن زیبایی

خدمات ناخن، پدیکور و مانیکور

اتاق ماساژ

تجهیزات سالن های زیبایی

تجهیزات سالن شامل میز و صندلی های پذیرش و مدیریت ، آینه ها ، مبلمان ، کمد ، صندلیهای مخصوص خدمات ناخن، سر شویی ، تخت ماساژ و …..

دکور سالن

برای سالن هایی که دکوراسیون ساده ای دارند می توانید از ست های میز های آرایش آماده به همراه آینه های بزرگ استفاده کنید. همچنین از آینه های بزرگ با قاب های زیبا نیز می توانید استفاده کنید. برای دیوار ها ، از رنگ ها و کاغذ دیواری های مرتبط با دکور استفاده کنید. بهترین و تاثیرگذارترین آثار هنری تصاویر و تابلوهایی می باشد که مربوط به موضوع زیبایی و آرایش باشد. می توانید از طبقاتی استفاده کنید که دارای فرم عمودی هستند. برای کف بهتر است از یک تک متریال و تک رنگ بکار ببرید.

میز پذیرش

میز پذیرش از دیگر مواردی است که در طراحی آرایشگاه باید مد نظر قرار داده شود. عموما هر سالن آرایشی یک میز پذیرش دارد که در قسمت ورودی فضا قرار می گیرد. طراحی میز پذیرش باید با دیگر قسمت های سالن همخوانی داشته باشد و ترجیحا در رنگ و جنس دیگر لوازم باید در نظر گرفته شود.

میزهای مانیکور

میزهای مخصوص انجام مانیکور از موارد مهمی هستند که باید حتما در فضا وجود داشته باشند. این میزها معمولا فرم مخصوص به خود داشته و با میزهای ساده متفاوتند. اگر یک سالن با کیفیت و مجهز می خواهید، باید چند سری از این میزها را در محیط آرایشگاه خود داشته باشید. معمولا در صورت وجود فضای مناسب، این میزها در قسمت مجزایی از سالن اصلی قرار می گیرند . میزهای مانیکور همچنین به قفسه هایی در نزدیکی خود نیاز دارند تا بتوان به وسایل مورد استفاده دسترسی داشت.

کمدهای سالن

سایز کمد و وسایل همراه ان را هماهنگ با مساحت سالن انتخاب کنید چرا که اگر این اصل را رعایت نکنید هرقدر هم مدل و طرح زیبایی انتخاب کرده باشید جلوه واقعی را نخواهد داشت علاوه بر آن فضای سالن را دچار درهم ریختگی و شلختگی می کند.استفاده از کمد های با فضای وسیع به شما در جا دادن لوازم می تواند کمک زیادی نماید.

آینه های سالن

برای سالن های کوچک بسیار ضروری است که از تعداد زیادی آینه استفاده نمایید. سعی کنید کل دیوار را با آینه بپوشانید، این کار سبب ایجاد حس وسعت و گشایش در فضا می شود. آینه های آویز می توانند یکی از دیگر ایده های جالب برای طراحی دکوراسیون یک سالن زیبایی باشند.

 مبلمان  وصندلی های سالن

مبلمانی که انتخاب می کنید باید بادوام و متناسب با دکورهای باشد. برای قسمت پذیرش ، پیشخوان باید دارای فضای لازم جهت قرارگیری کامپیوتر و تجهیزات لازم باشد و شاید بتوان ویترینی در نظر گرفت که برخی از محصولات سالن را بتوان در آنجا به مشتریان ارائه نمود چرا که مکان خوبی برای نمایش کالاها هنگام ورود و خروج مشتریان به سالن می باشد.  برای مانیکور ، صندلی و دراورهای کشویی همیشه بهترین انتخاب بوده است چرا که انعطاف پذیری قابل قبولی را فراهم می کند. صندلی های سرشویی از دیگر وسایلی هستند که در سالن زیبایی به کار می روند. این صندلی ها فضای نسبتا زیادی را به خود اختصاص داده و معمولا در فضای مجزا قرار داده می شوند.

 

نکات مهم در طراحی دکوراسیون سالن های زیبایی

نورپردازی

نورپردازی یکی از پراهمیت ترین تزئینات در سالن های زیبایی می باشد چرا که مشتری برای دیدن چهره و رنگ انتخابی خود احتیاج به نور مناسب در اطراف آینه دارد. در انتخاب رنگ نور بهترین گزینه استفاده از هر دو رنگ زرد و سفید است چرا که رنگ پوست را بهتر نشان می دهد. برخی از سالن ها لامپ های حبابی در اطراف آینه نصب می کنند درست مثل آینه هایی که گریمورهای سینمایی دارند ، اما در اینجا نصب نور در سقف کاربرد بیشتری دارد.

نورپردازی متمرکز از نکات بسیار مهمی است که باید در طراحی آرایشگاه ها به آن توجه کرد. نور فضایی که در آن خدمات ارائه می شود، خصوصا در قسمت بالای صندلی ها باید در راستای درست و به میزان مناسب تابیده شود. استفاده از لامپ های حبابی آویز با طول بلند می تواند این نیاز را به خوبی برطرف کند و فضای مورد نظر را از نور کافی برخوردار سازد. توجه داشته باشید که بهتر است به جای استفاده از نورپردازی میانی محیط برای هر صندلی نورپردازی مجزا ایجاد کنید تا روشنایی در قسمت های مختلف به خوبی تقسیم شود.

رنگ

استفاده از رنگ تیره در سالن

استفاده از رنگ روشن در سالن

رنگها را به دو دسته تیره و روشن تقسیم می کنیم. می دانید که انتخاب رنگ های تیره برای فضای کوچک اصلا مناسب نیست از طرفی هم تنالیته رنگهای روشن باید ماهرانه وارد محیط شوند. از لحاظ روانشناختی رنگ زمینه تاثیر مستقیمی بر روحیه فرد دارد پس شما برای اینکه احساس راحتی و آرامش را درخود و مشتریانتان ایجاد کنید بایستی از ترکیب رنگها ملایم استفاده کنید . اگر علاقه به رنگهای تند دارید لازم است برای کاهش تندی رنگ از رنگ های سفید یا رنگ های ملایم دیگر استفاده کنید. رنگ فضا، اصلی ترین موضوع در سالن زیبایی است. رنگ باعث می شود ارتباط بصری کل فضا حفظ شود. رنگ هم باید با سایر دکور و مبلمان هماهنگ شود.

متریال

متریاهای مورد استفاده در سالن های زیبایی بستگی به سبک سالن دارد یعنی چه نوع سبکی نظیر کلاسیک یا مدرن قرار است در سالن استفاده شود در این خصوص استفاده از چوب و ورقای MDF و ملامینه و  PVC  معرفی می گردد.

استفاده از متریال چوب در طراحی سالن

استفاده از ورقهای ام دی اف

نحوه چیدمان

در خصوص نحوه چیدمان فضای سالن بستگی به میزان مساحت این بخش دارد. باید در ابتدا قسمتی که نزدیک به ورودی می باشد را بخش پذیرش طراحی و جاگذاری نمود. قسمت مرکزی سالن یا فضایی  که به پذیرش دسترسی مستقیم دارد به بخش نشیمن و انتظار مشتری اختصاص داد. و یک فضای مجزا مربوط به بخش خدمات میکاپ در فضایی خاص سالن تعبیه نمود و دیگر بخش های خدمات را هم با قرار دادن پارتیشن می توان از هم مجزا نمود.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Comments are closed.

کمک میخواهی؟ با ما چت کن