دکوراسیون سالن زیبایی زنانه

هر شغلی با توجه به اتفاق هایی که در آن می افتد نیاز هایی دارد ، چه از نظر زیبایی و چه از نظر وسایلی که در آن نیاز هست که کار روند خوبی داشته باشد . یکی از این شغل هایی که فضای آن پیشرفت کار کمک می کند سالن های زیبایی زنانه است . برای یک شغل زیبا و لوکس که کار آن تماما حول زیبایی می چرخد بدیهی است که باید محیط آن هم از زیبایی برخوردار باشد و این یک  الزام برای آرایشگاه است .

امروز همه این موضوع پی برده اند و در تلاش هستند که این مهم را در بهترین شکل انجام دهند و با استفاده از دکوراسیون خاص در سالن آرایش خود سعی در برند سازی و معرفی سالن آرایش خود به عنوان یک سالن خاص دارند. طراحی دکور آرایشگاه یک تخصص ویژه می طلبدکه در آن می بایست با توجه به میزان فضای موجود بخش های مختلف آرایشگاه را دیزاین نمود.

طراحی دکوراسیون داخلی سالن های زیبایی زنانه در تخصص برخی از شرکت های دکوراسیون داخلی است. در بخش طراحی دکوراسیون داخلی ، طراحی دکوراسیون آرایشگاه در صورتی که با دقت کافی و تیم مشاور و آگاه  و البته قدرتمند انجام شود بسیار می تواند در سرعت عمل و جذب مشتری موثر باشد .

ابزار و امکاناتی که در طراحی ها تعبیه می شوند می توانند علاوه بر زیبایی می تواند در روند فعالیت آرایشگرها تاثیر بسزایی داشته باشند ، چون وقتی که در انجام هر کار وسیله ها مرتب و منظم باشند و هرکدام در دسترس باشند مطمئنا سرعت ،دقت و پیشرفت کار بالاتر خواهد رفت و به طبع آن می توان به سود و درآمد بالا رسید . از آنجایی که خدماتی در سالن های زیبایی انجام می شود  متنوع و متعدد است برای داشتن یک فضا ی حرفه ای بهتر است هر خدماتی که انجام می شود در یک فضای مخصوص به خود صورت پذیرد با تمام وسایل و امکاناتی که برای آن خدمات لازم است . بنابراین باید برای همه آن ها فکر کرد تا بتوان بهترین نتیجه را در پایان به دست آورد .

بهتر است سالن های آرایشگاه را به دو بخش مدیریت و فضای اصلی انجام خدمات زیبایی و آرایشی تقسیم کرد تا در بدو ورود مشتری با تعداد زیادی آدم روبه رو نشود که باعث تشویش اذهان شود . این موضوع می تواند نکته اثر بخشی در پیشبرد اهداف سالن داشته باشد . یکی از بخش هایی  که رفت و آمد در آن زیاد است قسمتی است که خدمات مربوط به میکاپ در آن انجام می شود . در این قسمت محیط یک سری صندلی و آینه های بلند و کوتاه تشکیل می شود و درحقیقت تغییر در همین وسایل یکسان است یک طراحی را منحصر به فرد می کند .

در دیزاین برای این قسمت از سالن باید به نکاتی توجه کرد :

سایز کمد و وسایل همراه سالن زیبایی تان را هماهنگ با مساحت سالن انتخاب کنید چرا که اگر این اصل را رعایت نکنید هرقدر هم مدل و طرح زیبایی انتخاب کرده باشید جلوه واقعی را نخواهد داشت علاوه بر آن فضای سالن را دچار درهم ریختگی و شلختگی می کند.

فضایی که برای مانیکور و پدیکور طراحی می شود این فضا را حرفه ای می کند . قرار گرفتن صندلی و نیمکت های متناسب با خدمات مربوط به این دسته از بخش های زیبایی المان لازم برای طراحی و دکوربندی این بخش از سالن است چون برای این قسمت نور پردازی و آینه بندی در درجات پایین تر اهمیت قرار می گیرد .

انتخاب رنگ و طرح مناسب

استفاده از رنگ ها از اهمیت زیادی برخوردار است و در جذب مشتری می تواند بسیار کارساز باشد . رنگ ها با توجه به معنی و مفهومی دارند بر روی احوالات تاثیر هستند و این قدرت را دارند که در فاصله زمانی که مشتریان در سالن حضور دارند از فضا لذت ببرند و برای انجام امور خود در دفعات بعدی هم تمایل به آمدن را داشته باشند .

به طور کلی رنگ ها را به دو دسته تیره و روشن تقسیم می شود . رنگ های تیره برای فضاهای کوچک اصلا مناسب نیست از طرفی هم تناژ رنگهای روشن باید ماهرانه وارد محیط شوند. از لحاظ روانشناختی رنگ زمینه تاثیر مستقیمی بر روحیه فرد دارد پس شما برای اینکه احساس راحتی و آرامش را درخود و مشتریانتان ایجاد کنید بایستی از ترکیب رنگها ملایم استفاده کنید . اگر علاقه به رنگهای جیغ دارید لازم است برای کاهش تندی رنگ از رنگ های سفید یا رنگ های ملایم دیگر استفاده کنید.

انتخاب سبک دکوراسیون داخلی سالن

از قبل تعیین کنید که قصد دارید طراحی داخلی فضای سالن زیبایی تان را چگونه تکمیل کنید یا به بیان دیگر سبک مدرن یا دکوراسیونی مجلل و لوکس دوست دارید. هرگز از هر دو سبک در یک فضا استفاده نکنید چرا که تلاش شما بی نتیجه خواهد بود ، از تصاویر می توان دریافت که یک آینه با قاب سلطنتی نمی تواند روی دیوار سالنی مدرن و کلاسیک نصب شود.طراحان سالن هایی با سبک طراحی کلاسیک و مدرن برای تزیین دیوار و سقف از کناف و پوشش های چوبی مدرن استفاده می کنند اما دیزاینرهای سالن های لوکس بیشتر از کاغذ دیواری های گلدار و گچبری های شیک برای تکمیل دکوراسیون داخلی ایده می گیرند .

نور پردازی در سالن زیبایی

نور پردازی زمانی اهمیت خود را نشان می دهد که که رضایت مشتری از خدماتی که برای آن انجام شده است جلب شده باشد و زمانی محقق می شود که نور مناسب در مجموعه وجود داشته باشد که بتواند آن خدمات را به درستی ببیند . در انتخاب رنگ نور بهترین گزینه استفاده از هر دو رنگ زرد و سفید است چرا که رنگ پوست را بهتر نشان می دهد. برخی از سالن ها لامپ های حبابی در اطراف آینه نصب می کنند درست مثل آینه هایی که گریمورهای سینمایی دارند ، این سبک بیشتر در سالن های آرایشی اروپایی دیده می شود اما در کشورهای اسیایی نصب نور در سقف کاربرد بیشتری دارد. حال که همه چی آماده شد به تزئینات باید توجه کرد با توجه به سبکی که در طراحی کلی  استفاده شده است تزئیناتی را نیز باید در نظر گرفت.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *