ايده هایی برای طراحي کابينت آشپزخانه

ايده هایی برای طراحي کابينت آشپزخانه

امروزه آشپزخانه و بحث چيدمان و دکوراسیون داخلی يکي از مهمترين بخش هاي مورد توجه در ساختمانها بشمار مي رود، ارائه ايده هايي جديد درباره رنگ و طرح کابينت آشپزخانه که مي تواند شما را در انتخاب کابينت مناسب براي آشپزخانه تان ياري نمايد.

امروزه صنعت کابينت سازي به دليل پيشرفت وسايل و ابزارهاي ساخت و ساز آن و مواد مورد استفاده، شامل تنوع بسيار بالايي است. از اينرو چندين ايده برای طراحي کابينت بر اساس رنگ کابينت و يا مواد استفاده شده در آن مطرح مي کنيم که مي تواند به انتخاب مطمئن و راحتتر شما کمک کند.

  • انتخاب کابينت بر اساس طرح و مواد سازنده آن
  • انتخاب کابينت بر اساس رنگ

انتخاب کابينت بر اساس طرح و مواد سازنده آن
کابينت هاي درب شيشه اي
براي داشتن فضايي زيباتر، از کابينت هاي درب شيشه اي استفاده کنيد. می توانید  شيشه هاي طرحدار انتخاب کنيد تا وسايل داخلي آن را مخفي نگه دارد.

کابينت هاي قفسه دار
به منظور بهرگیری مفید از فضا می توانید از جزيره هايي استفاده کنيد که کابينت و قفسه همراه خود دارند.  مي توانيد از وسايل آشپزخانه خود در کابينت ها نگه داري کنيد و کتاب هايتان را در قفسه ها بگذارید.

کابينت هاي پايه دار
استفاده از پایه برای ارتفاع دادن به کابينت ها باعث می شود بتوانید سطح زیر کابینت ها را به خوبی تمیز کنید و فضاي آشپزخانه بازتر به نظر مي رسد.

کابينت هاي بدون فلز
مي توانيد کابينت هاي چوبي همراه با دستگيره هايي داشته باشيد که به جاي استفاده از فلز، جاي دستگيره برش داده شده است. اين نوع کابينت هاي بدون فلز با اين که ممکن است خيلي ساده جلوه کنند اما طرح چوب زيبايي خاصي به آن مي دهد.

کابينت هاي درب آينه اي
اگر آشپزخانه شما کوچک است و کمبود فضا داريد، مي توانيد بر روي درب هاي کابينت هاي خود آينه استفاده کنيد و با اين کار فضاي آشپزخانه شما بزرگ تر جلوه خواهد کرد.

کابينت هاي هايگلاس
استفاده از کابينت هاي هايگلاس فضا را مدرن تر می کند و همچنين این رنگ باعث مي شود که آشپزخانه شما بسيار روشن تر به نظر برسد.

کابينت هاي گردويي
کابينت هاي گردويي بدون نياز به ترکيب  با رنگ روشن، مي توانند به تنهايي جلوه خوبي به آشپزخانه بدهند. براي اينکه صنعتي تر بنظر برسند، مي توانيد از فلزات ضدزنگ در آنها استفاده کنيد.

کابينت هاي ماهوني (چوب ماهون)
رنگ و جنس چوب ماهوني هيچ گاه از مد نيفتاده و همواره باعث مي شود که آشپزخانه شما لوکس به نظر برسد. اين رنگ با توناژهاي رنگ خاکستري ترکيب مناسب و با مرمر سفيد تضاد بسيار زيبايي را ايجاد مي کند.

انتخاب کابينت بر اساس رنگ

کابينت هاي ساده و براق

اگر فضاي آشپزخانه شما باز، وسيع و پر از نور کافي است، می توانید از کابينت هاي رنگ تيره و سير که تضاد زيبايي را ايجاد میکند استفاده کنید. در اين صورت، رنگ هايي همچون خاکستري تيره و يا حتي مشکي، ديگر آنطور تيره به نظر نمي رسند. اگر طرفدار سادگي هستيد اين نوع کابينت هاي ساده و براق مي توانند انتخاب خوبي براي شما باشند.

کابينت هاي خاکستري
رنگ خاکستري کابينت مي تواند تضاد بين رنگ مشکي و سفيد را ملايم تر کند. همچنين مکمل خوبي براي لوازم استيل در آشپزخانه است.

کابينت هاي سفيد رنگ
اگر می خواهید  آشپزخانه اي با سبک قديمي را کمی مدرن کنید، کابينت هاي سفيد رنگ با لوازم آشپزخانه ي استيل کمک مي کنند تا حس تازگي و تميزي القا شود.

کابينت هاي فيروزه اي
 استفاده از رنگ فيروزه اي در کابينت ها باعث مي شود حس کسل کنندگي که رنگ سفيد القا مي کند، تبديل به حس سرزندگي شود. بنابراين استفاده از کابينت هاي فيروزه اي مي تواند موجب ميزان روحيه بخشي بالايي شود.

کابينت هاي خط دار
براي جلوه دادن به يک آشپزخانه مدرن، بايد توجه زيادي به نور داشت. استفاده از براق کننده بر روي کابينت ها باعث مي شود که نور دوباره به داخل محيط بازتاب شود. کابينت هاي خط دار مي توانند اين نور را فراهم کنند.

کابينت هايي با رنگ متضاد
با ايجاد تضاد رنگي مناسب هنگامي می خواهیم زمينه رنگي سفيد خود حفظ کنيم، می توانیم هارموني جالبي را با اين کابينت هاي رنگ متضاد در محيط آشپزخانه خود داشته باشيد.

کابينت هاي مشکي براق
از رنگ هاي انعکاسي و براق براي کابينت هاي خود استفاده کنيد تا جلوه بيشتري داشته باشند. کابينت هاي مشکي براق محيطي کلاسيک را ایجاد می کند و اين ترکيب رنگي مناسب آشپزخانه هايي است که پر از نور طبيعي هستند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *