آشنایی با دکوراسیون سالن زیبایی

سالن زیبایی مکانی می باشد که خانم در آن گرد هم می آیند و همین نکته به معنای این می باشد دکوراسیون سالن زیبایی جزء مهم ترین مولفه های یک دکوراسیون سالن زیبایی می باشد. زیرا مشتریان این شغل خانم هایی هستند که برای زیبایی احترام و ارزش قائل هستند.

در سالن های زیبایی می توان با قدرت گفت دکوراسیون سالن زیبایی در حد هنر آرایشگر مهم و کیلیدی می باشد به همین دلیل مهم ما چند ایده مبتکرانه به شما می دهیم تا دکوراسیون سالن زیبایی خود را با استفاده از نبوغ و خلاقیت خود طراحی کنید.

چرا دکوراسیون سالن زیبایی دارای اهمیت می باشد؟

امروزه تعداد سالن های زیبایی در هر شهری بسیار افزایش یافته است وهمین امر باعث شده است که رقابت در بین سالن های زیبایی بیشتر از قبل شده باشد و این رقابت دیگر به تنهایی به چیره دستی آرایشگر مربوط نمی شود و فراتر از قدرت آرایشگر می باشد و دکوراسیون سالن زیبایی بسیار در جذب مشتری تاثیر گذار می باشد. به طور مثال زمانی که مشتریان در داخل سالن منتظر می باشند تا نوبت به کار آن ها برسد می توانند محو تماشای نبوغ و سلیقه ی شما در دکوراسیون سالن زیبایی تان بشوند.

مولفه های مهم در دکوراسیون سالن زیبایی

نورپردازی: به نور سالن زیبایی خود بیشتر فکر کنید زیرا سالن زیبایی نیز مانند سایر فضا ها با یک نورپردازی مناسب دگرگون خواهد شد. به طور کلی می توان گفت مهم ترین مولفه در زیبایی طراحی دکوراسیون داخلی هر فضایی نورپردازی ایده آل می باشد. شما می توانید از لامپ های مناسب و کم مصرف و در عین حال زیبا در دکوراسیون سالن زیبایی خود استفاده کنید. لامپ ها علاوه بر اینکه به نور طبیعی کمک می کنند تا سالن زیبایی شما روشن تر شود یک محیط آرام را نیز برای مشتریان شما به ارمغان بیاورند به طور کلی در سالن های زیبایی از لامپ های فلورسنت استفاده می کنند ولی ما به شما استفاده از چراغ های دیوار کوب یا پایه دار را نیز پیشنهاد می کنیم زیرا علاوه بر اینکه دکوراسیون سالن زیبایی تان را روشن تر می کنند یک فضای رمانتیک و فانتزی را برای شما به ارمغان می آورد.

تمیزی سالن زیبایی: تمیزی سالن زیبایی یکی از مهم ترین مولفه ها در دکوراسیون سالن زیبایی می باشد. سالن باید به گونه ای باشد که وقتی افراد به این آرایشگاه و سالن زیبایی می آیند احساس خوب و خوشایندی داشته باشند و تمیزی را احساس کنند. زیرا در سالن های زیبایی، تمیزی حرف اول را می زند و اگر سالن شما تمیز نباشد بدون شک دیگر کسی به سالن زیبایی شما نخواهد آمد حتی اگر در کارتان ماهر باشید.

طراحی مدرن: امروزه با توجه به تغییر سلیقه های مردم و اینکه تمام مردم  بر روی موج مدرنیته در حال حرکت هستند خود به خود علاقه به دکوراسیون مدرن فراگیر شده است. می توانید به راحتی و با کم ترین هزینه ی ممکن دیوارها را با رنگ های غیر متعارف مانند آبی خیلی روشن، نقره ای، قرمز و سیاه و سفید رنگ آمیزی کنید. از صندلی ها و میز های خاص و غیر عادی که کمتر در سایر مکان ها می باشد استفاده کنید تا علاوه بر مدرن بودن، خاص بودن را نیز به مشتریان خود پیشکش کنید. در عین حال سعی کنید آینه هایتان مانند سایر سالن های زیبایی نباشد و فانتزی تر و خاص تر باشند.

گل و گیاه: به طور کلی گل و گیاه در دکوراسیون سالن زیبایی، آپارتمان ، ویلا و واحد های تجاری یکی از مهم ترین ارکان و ارزان ترین و در عین حال آیتمی که هزینه ی زیادی برای مراقبت و نگهداری از آن وجود ندارد می باشد. اگر در سالن زیباییتان نور کافی و مناسب برای رشد گل و گیاه دارید از گلدان های بزرگ و شیک استفاده کنید و در غیر این صورت از گل های مصنوعی استفاده کنید تا بتوانید روح زندگی را به مشتریان خود القا کنید و باعث زیبایی سالن زیبایی خود شوید.

مبلمان: مبلمان نیز جزء مولفه های مهم در دکوراسیون سالن زیبایی می باشد. سعی کنید از مبلمانی استفاده کنید تا با تم رنگی و طراحی داخلی سالن هم خوانی داشته باشد. به طور مثال اگر تم رنگی  شما سبز می باشد در قسمت اتاق انتظار خود یک مبل راحتی به رنگ سبز و یک صندلی با رنگ زرد یا هر رنگی که با سبز ست شود استفاده کنید.

نظم: یک سالن زیبایی که به هم ریخته و نامرتب باشد باعث می شود که مشتریان تصور دیگری از شما داشته باشند که اصلا خوش آیند نیست. به طور مثال استفاده از گیاهان خشک و نا خوش آیند در کنار پنجره، مجله هایی که برای چند سال پیش است برای دکوراسیون سالن زیبایی کوچک به شدت ممنوع می باشد.

لوازم تیره رنگ: در آرایشگاه های زنانه به وجود آمدن لکه و آلودگی ها اجتناب نا پذیر است  از این رو بهترین انتخاب برای لوازم شما رنگ های تیره می باشد تا لکه ها و آلودگی ها به چشم مشتری نیاید.

وجود سنخیت در دکوراسیون سالن زیبایی

در اینجا منظور ما سنخیت بین دکوراسیون داخلی و خارجی سالن زیبایی می باشد. هرچقدر که شما دکوراسیون سالن زیبایی را خلاقانه و شیک اجرا کنید اگر نمای زیبایی نداشته باشید نیمی از راه را اشتباه رفته اید. شما می توانید با استفاده از یک تابلو زیبا و شکیل که می تواند یک تابلو چوبی زیبا همراه با نورپردازی خاص باشد و همچنین استفاده از پنجره های جذاب نگاه مشتریان خود را به خلاقیت خود جلب کنید.

با زیبا سازی دکوراسیون داخلی و خارجی سالن زیبایی شما راه درست را برای جلب مشتری رفته اید. همچنین با هنر خود در آرایشگری می توانید جزء بهترین ها در شهر خود باشید و به این نکته ایمان داشته باشید که دکوراسیون داخلی سالن زیبایی یکی از مهم ترین مولفه ها در مشتری مداری می باشد.

دکوراسیون سالن زیبایی شامل دو بخش می باشد. بخشی مربوط به حسابداری و رزرو نوبت می باشد و بخش دیگر مربوط به قسمت آرایش کردن و آماده شدن مشتریان. این دو بخش نیز از نظر دکور و چیدمان باید حتما با یکدیگر سنخیت داشته باشند و همدیگر را کامل کنند.

دکوراسیون سالن زیبایی

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *