آشنایی با انواع دکوراسیون سالن زیبایی

مقدمه

آرایشگری امروزه تبدیل به یکی از جذاب ترین و پول سازترین حرفه ها در جهان شده و روز به روز شکل مدرن تری به خود می گیرد به همین دلیل تنوع طراحی و دکوراسیون سالن های زیبایی و آرایشگاه ها بسیار زیاد است. طراحی دکوراسیون سالن زیبایی بهتر است توسط افراد حرفه ای صورت گیرد تا باعث ایجاد حس خوب در محیط و جذب بیشتر مشتری شود.

آشنایی با انواع دکوراسیون سالن زیبایی به شما کمک می کند تا سالن زیبایی خود را از نظر شکل ظاهری ارتقا بخشید و یا اگر در فکر تاسیس آرایشگاه هستید از ایده های خوب بهره بگیرید و با دقت به دیزاین و طراحی دکوراسیون سالن زیبایی خود بپردازید. همانطور که می دانید آرایشگری امروزه تبدیل به یکی از شغل های اصلی و مدرن در دنیا شده و شرط موفقیت در این کار بعد از حرفه ای بودن، داشتن یک سالن زیبایی با دکوراسیونی جذاب و شیک می باشد. در ایران طراحی دکوراسیون سالن زیبایی خانم ها اهمیت بیشتری نسبت به آرایشگاه های مردانه دارد چرا که تعداد بانوانی که به آرایشگاه ها مراجعه می کنند و همچنین طیف خدمات آرایشگری زنان بسیار گسترده از آقایان است از این رو مدل دکوراسیون سالن زیبایی زنانه در جذب مشتری و ایجاد حس خوب و ماندگاری مشتری بسیار تاثیر گذار است. اگر هنوز ایده مناسبی در سر ندارید و یا سردرگم شده اید، پیشنهاد می کنیم یکی از کشورها را برای طراحی سالن زیبایی خود الگو قرار دهید، برای مثال می توانید سالن خود را یه سبک ایرانی، ایتالیایی، عربی و یا سبک های مدرن اروپایی دیزاین کنید، بدین ترتیب ایده های بهتری به ذهنتان خطور می کند و سبک خاصی را می توانید برای آرایشگاه خود به اجرا در آورید.

عناصر تاثیرگذار در طراحی داخلی دکوراسیون سالن زیبایی

در شغل آرایشگری علاوه بر کیفیت بالای خدمات و رعایت اخلاق کاری، محیط کار نیز باید از جذابیت بالایی برخوردار باشد، این موضوع به خصوص برای طراحی دکوراسیون سالن زیبایی بانوان از اهمیت بیشتری برخوردار است. به طور کلی ایجاد مکانی آرامش بخش و دوست داشتنی منجر به جذب مشتری ها و تبدیل شدن آنها به مشتری های ثابت می شود، اگر شما نیز یکی از آرایشگرهای حرفه ای هستید که می خواهید محیطی جذاب و زیبا در سالن خود ایجاد کنید با ما همراه باشید تا با انواع دکوراسیون سالن زیبایی آشنا شوید، با این ایده ها می توانید طراحی دکوراسیون سالن زیبایی کوچک یا بزرگ خود را به تنهایی و یا با کمک یک مشاور طراحی داخلی، به بهترین شکل انجام دهید. برای طراحی انواع دکوراسیون سالن زیبایی در درجه اول باید آنچه را که در نظر دارید و با توجه به سلیقه و علایق خودتان اجرایی کنید که البته طراحی باید به گونه ای باشد که به جذب بیشتر مشتری منجر شود و یکی از مواردی که باید به آن توجه کنید رنگ های استفاده شده در طراحی سالن است، معمولا ترکیبی از رنگ های شاد و کمرنگ و یا خنثی می تواند در جلب نظر مشتری نقش بسزایی داشته باشد، بعد از اینکه رنگ آرایشگاه مشخص شد نوبت به تجهیزات آن می رسد که باید با رنگ های سالن هماهنگی داشته باشند.

در طراحی انواع سالن زیبایی باید به نورپردازی توجه ویژه ای کرد چرا که نوع نورپردازی در جذابیت سالن تاثیر بسزایی دارد و مشتری ها از آرایشگاه های روشن بسیار استقبال می کنند، هیچ گاه محیط آرایشگاه را با کافی شاپ اشتباه نگیرید و به یاد داشته باشید سالن زیبایی با نورپردازی ایده آل می تواند در جذب مشتری و همچنین کیفیت کار شما تاثیر زیادی بگذارد. همچنین برای روشنایی سالن خود می توانید از ترکیب نورهای طبیعی و مصنوعی استفاده کنید و نورپردازی اطراف آینه ها نیز اهمیت بسیاری دارد. ترکیب آینه کاری و نورپردازی می تواند در طراحی انواع دکوراسیون سالن زیبایی نقش پر رنگی داشته باشد و بر جذابیت فضا اثرگذار است، به طور کلی هر چه فضای آرایشگاه، فانتزی تر باشد تاثیر بیشتر و بهتری در ترغیب مراجعه کنندگان و تبدیل شدن آن ها به مشتری های ثابت خواهد داشت.

دکوراسیون سالن زیبایی

علاوه بر مواردی که گفته شد زیبایی کف و دیوار و نوع چیدمان سالن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و مراجعه کننده ای که برای اولین بار به آرایشگاه شما مراجعه می کند احتمالا جذب زیبایی و طراحی دکوراسیون سالن شما می شود چرا که با کیفیت کار شما آشنایی ندارد و در صورتی که دکوراسیون سالن زیبایی شما از طراحی خوب و جذابی برخوردار باشد، مراجعه کننده ترغیب می شود تا از خدمات سالن شما استفاده کند و در صورت بالا بودن کیفیت کار احتمالا تبدیل به مشتری ثابت خواهد شد، تمیز بودن سالن نیز تاثیر بسزایی در ایجاد ذهنیت مثبت مشتریان دارد و بهتر است که سالن زیبایی خود را همواره تمیز و مرتب نگه دارید.

بخش ها و تجهیزات مختلف سالن های زیبایی

قبل از طراحی دکوراسیون سالن زیبایی باید ابتدا به این موضوع که سالن مورد نظر چه خدماتی را ارائه می دهد، توجه کرد و سپس به ایده پردازی و طراحی سالن پرداخت، سالن های زیبایی خدمات متفاوتی را ارائه می دهند و از بخش های مختلفی تشکیل می شوند که عبارتند از بخش مدیریت و یا پذیرش، سالن انتظار، میکاپ، بخش خدمات ناخن، میکاپ عروس، اتاق ماساژ و اپیلاسیون و همچنین بخش خدمات پوست و مو که با توجه به این بخش ها باید به طراحی داخلی آرایشگاه پرداخت. تجهیزات آرایشگاه نیز نقش اساسی در طراحی دکوراسیون آن دارند و باید در جای مناسب و در رنگ های مناسب مورد استفاده قرار گیرند، میز و صندلی، آینه ها، مبلمان، سرشویی و بسیاری موارد دیگر از جمله این تجهیزات هستند.

معرفی انواع مختلف طراحی دکوراسیون سالن زیبایی

دکوراسیون سالن زیبایی به سبک ویکتوریایی

در طراحی انواع دکوراسیون سالن زیبایی باید به این نکته توجه داشته باشید که طراحی باید در درجه اول مطابق با استانداردهای جهانی باشد سپس به فکر انتخاب سبک مورد نظر خود باشید. یکی از انواع دکوراسیون سالن زیبایی، سبک مجلل یا ویکتوریایی است که در این نوع طراحی باید از تجهیزات بسیار لوکس و مجلل به سبک بریتانیای دهه 20 میلادی بهره بگیرید، اتفاقا ایرانی ها به این سبک های لوکس علاقه زیادی دارند و با چنین طراحی می توانید مشتری های بسیاری را جذب نمایید ولی این سبک مستلزم داشتن یک فضای بزرگ و بودجه کافی می باشد. همچنین چیدمان وسایل و مبلمان در این سبک اهمیت زیادی دارد و حتما در این باره باید با یک طراح داخلی مشورت کنید. لازم به ذکر است در این سبک باید از وسایل دکوری و تزئینی بسیاری در محیط سالن استفاده کرد.

سبک کلاسیک برای طراحی دکوراسیون سالن زیبایی

در سبک کلاسیک به جزئیات توجه بسیاری می شود و دیوارها و سقف ها تماما گچ بری شده و از مبلمان چوبی استفاده می شود، در طراحی انواع دکوراسیون سالن زیبایی به این سبک از وسایل دکوری چوبی حکاکی شده، بسیار استفاده می شود و چنین سبکی در مکان هایی که دارای سقف های بلند هستند، قابل اجرا می باشد و باید توجه داشته باشید که پرده ها در سبک کلاسیک اهمیت ویژه ای دارند و باید از پرده های مخصوص این سبک برای آرایشگاه خود استفاده نمایید. رنگ هایی که در این سبک مورد استفاده قرار می گیرند، طلایی، سفید، قهوه ای و گرم هستند و به طور کلی چنین فضاهایی بسیار آرامش بخش هستند و همین موضوع یکی از دلایل مهم برای جذب مشتری است، این سبک هم به مانند سبک فاخر ویکتوریایی در فضاهای بزرگ و با بودجه کافی قابل اجرا می باشد.

دکوراسیون سالن زیبایی به سبک مدرن

طراحی به سبک مدرن برای انواع دکوراسیون سالن زیبایی امکان پذیر است و مهم نیست که فضای موجود بزرگ است یا کوچک، این سبک در نهایت منجر به ایجاد فضایی خلوت و ساده می شود که بسیار دوست داشتنی است و طرفداران زیادی هم دارد، امروزه سبک های مدرن در دکوراسیون داخلی در بین همه مردم محبوب است و افراد از حضور در محیط های آرام و خلوت بسیار لذت می برند. در طراحی به سبک مدرن بر خلاف دو سبک دیگر از وسایل دکوری و تزئینی استفاده نمی شود و تا جایی که بتوان باید محیط را ساده و خلوت نگه داشت و از مبلمان ساده و رنگ های روشن و خنثی و در موارد بسیار کمی از رنگ های تیره استفاده کرد. در این سبک می توان از گیاهان تصفیه کننده هوا نیز استفاده کرد و طبیعت را به محیط آرایشگاه آورد و نوعی سبک روستیک مدرن ایجاد نمود.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *